Erdal Şafak Çıldırdı; S...cem Bunları!

Erdal Şafak Çıldırdı; S...cem Bunları!
Sabah gazetesi genel yayın yönetmeni Erdal Şafak, Başbakan'ın kızına küfür etti!.. İşte ayrıntılar...

Önemli isimlerini Habertürk'e kaptırıp, üstüne Ergun Babahan'ın istifa etmesiyle başlayan süreçten bugüne, sayısız skandal yaşanan Sabah Gazetesi'nde medya tarihine geçecek şok bir olay yaşandı.

“Bunlar” ifadesiyle Erdoğan&Albayrak ailesi kastedilerek “sinkaflı” küfürler edildi. Üstelik de Sabah Gazetesi'nin en önemli toplantı masasında.

30 Kasım 2010 günü manşet toplantısında patlak veren olay, şu an Sabah Gazetesi'nin bir numaralı gündem maddesi ve kulislerinin ana malzemesi durumunda.

1 Aralık… Günün ilk gündem toplantısı Erdal Şafak'ın rahat tavırlarıyla oldukça neşeli geçtikten sonra fırtınanın manşet toplantısında koptuğu öğrenildi. İşe alınmasıyla Ergun Babahan'ın istifa etmesine neden olan isimlerden Cuma Ulus (Ajans Müdürü) toplantıya iki haberle girdi. Haberlerden biri Albayrak Holding'in kurucusu Hacı Ahmet Albayrak'ın cenaze töreni, ikincisi ise Başbakan'ın kızı ve Çalık Holding CEO'su Berat Albayrak'ın eşi Esra Erdoğan'a verilen bir ödül hakkında.

Kurum içinde Serhat Albayrak'a yakınlığıyla bilinen Cuma Ulus'un bu tip ısmarlama- hatır gönül haberlerini daha önce de getirdiği konuluşuyordu. Ancak bu kez Ulus'un, iki haberi Erdal Şafak'a anlatması sonrasında herkesi şok eden gelişmenin fitili ateşlendi.

Şafak haberlere baktıktan sonra “S…cem bunları! Aile gazetesine çevirdiler burayı!” dedi. Söz konusu olan Başbakan'ın kızı ve Albayraklar'ın önemli ismi olunca edilen bu küfür toplantı masasındaki herkesi resmen şok etti. Asıl şok olan ise Cuma Ulus oldu. Ulus'un suratı kırmızı ile mor arası bir renk alırken herkes vereceği cevaba odaklandı.

Bu sırada Erdal Şafak, ikinci darbeyi indirerek, “Sen şimdi bunu da yukarı yetiştirirsin! Zaten her şeyi yetiştiriyorsun. Ben senin ruhunu biliyorum!” dedi.

Bu cümle Cuma Ulus'un dengesini iyice bozdu. Bir süre cevap veremeyen Ulus, öfkeli bir şekilde ayağa fırladı. Erdal Şafak'a yönelince fiziki bir eylem yapmasından çekinenler araya girerken; Ulus, Erdal Şafak'ın önüne koyduğu kâğıtları topladı ve “Küfür ettiğiniz kadın bu gazetenin CEO'sunun eşi! Üstelik de Başbakan'ın kızı… Yaşınıza hürmeten aynı çirkinlikte karşılık vermeyeceğim!” şeklinde yediği küfür ve laflar karşısında oldukça yumuşak sayılabilecek bir cevap verip toplantıyı terk etti.

Erdal Şafak'ın siniri geçmemişti. Hatta yaşanan diyalog nedeniyle daha da sinirlenmişti. Ulus'a saydırmaya devam etti. Kontrolden çıkmaya başladığı anda daha sinirli biçimde ayağa kalktı ve toplantıyı terk etti. Neyin manşet yapılacağını artık herkes bir tarafa bırakmıştı.

Olay sonrası Sabah Gazetesi adeta kaynayan kazana döndü. Serhat Albayrak'ın olayı duyması tabiî ki uzun sürmedi. Olayın ağırlığı nedeniyle Erdal Şafak'ın biletinin kesileceği düşünülürken, Albayrak cephesinden bugüne kadar hiçbir tepki ve tasarruf gelmediği öğrenildi.

Şafak'ın söylediği sözler nedeniyle, birçok insan hızla Şafak sonrası düzene göre pozisyonlandı. Ancak bir ayı aşkın süre geçmesine rağmen herhangi bir gelişme yaşanmayınca eski pozisyonlara geri dönüldü.

Gazete'de yılbaşı öncesi tek radikal değişim ise her zamanki gibi muhabir tabanlı olacak. İstanbul ve Ankara'da işten çıkartılacak muhabirlerin belirlendiği öğrenildi. İşini şansa bırakmayan yönetimin seçimi bu kez bizzat yapacağı ve önemli isimlerle anlaşıldığı, verimsiz isimlerin ise belirlendiği öğrenildi.

TURKTIME

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com