Erdoğan: ABD garanti verirse...

Erdoğan: ABD garanti verirse...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin garanti vermesi halinde Hamas'ın durmaya hazır olduğunu söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye saldırısını değerlendirmek ve bir dizi temaslarda bulunmak için Mısır'a gitti. Erdoğan, Mısır'a hareketi öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı yaptı.
 
Erdoğan, "Türkiye, saldırıların durması için Hamas'a baskı yapsın" sözlerine cevap verdi. Başbakan Erdoğan, ABD'nin garanti vermesi halinde Hamas'ın durmaya hazır olduğunu söyledi.
 
İsrail'in saldırısı sonrası Gazze'de 40'a yakın kişinin hayatını kaybettiğini dile getiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"İsrail 3 tane ölüsüyle dünyayı ayağa kaldırıyor. Ateşkesi bozan İsrail" şeklinde konuştu.
 
Başbakan Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye saldırısıyla ilgili ABD Başkanı Barack Obama'yla görüşmeye devam edeceklerini de söyledi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahire Havalimanı'nda Mısır Başbakanı Hişam Kandil tarafından devlet töreniyle karşılanacak.Mısır ziyaretinde Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile de bir araya gelecek.Başbakan Erdoğan, Mısır temasları çerçevesinde Kahire Üniversitesi'nde konuşma yapacak.
 
Başbakan'ın Türkiye-Mısır Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı'nın ardından Mısır Başbakanı Hişam Kandil'le ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.
 
Başbakan Erdoğan'ın temaslarında ana gündem maddesinin İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonu olacak. Erdoğan, Gazze'ye ise bu aşamada gitmeyeceğini açıklamıştı.  (EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com