Erdoğan AB'yi İngiltere'ye Şikayet Etti

Erdoğan AB'yi İngiltere'ye Şikayet Etti
İngiltere Başbakanı David Cameron ile ortak bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan Avrupa Birliği'ni İngiltere'ye şikayet etti..

İngiltere'de resmi temaslarını süren Başbakan Erdoğan, İngiliz Başbakan David Cameron ile bir basın toplantısı düzenledi. Avrupa Birliği'yle ilgili eleştirilerini sıralayan Erdoğan, İngiltere'nin desteğine teşekkür etti.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başlıkları şöyle:

İngiltere ile ilişkilerimiz mükemmel bir düzeyde seyrediyor. İngiltere Avrupa Birliği sürecinde her zaman Türkiye'nin yanında olmuştur. AB'nin 8 tane faslını askıya alması gibi yanlış yaklaşımlar AB müktesebatı içerisinde olan şeyler değildir. Fasılların bloke edilmesi AB müktesebatı içinde yok. 1959'dan beri AB'ye müracaat etmiş olan Türkiye'ye bu tür uygulamalar şık değil. Müzakereci bir ülke olarak toplantılara davet edilmedik.AB'de hangi ülkeler bize karşı hangi konumda bunu çok iyi biliyoruz. Bunlar tabii bizi üzüyor. Türkiye AB'ye güç katacaktır, tabii ki AB de Türkiye'den de güç alacaktır.

GÜNEY KIBRIS HAYIR DEDİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Kıbrıs'ta çözüme yanaşmıyor. Kofi Annan'ın Kıbrıs'la ilgili raporu hala sümen altında bekletiliyor. Bunun açıklanması lazım. Bizler Kıbrıs'ta yapılacak olan referandumda söz verdik. Dedik ki, "Kuzeyde Türkler evet, güneyde Rumlar hayır derlerse ne olacak?" Bize "hiç endişe etmeyin" karşılığı verdiler. Adada çözüme hayır diyen Kabrıs RumKesimi ödüllendirildi ve AB'ye alındı.

LİBYA AFGANİSTAN'A DÖNÜŞMEMELİ

Dün Libya ile ilgili Londra'da önemli bir zirve yapıldı. Temennimiz odur ki Libya halkının talepleri doğrultusunda barış, demokratik hak ve özgürlükleri temin edilsin. NATO çok önemli bir sınavı Libya'da gerçekleştirsin istiyor. NATO'nun müdahalesi Afganistan gibi olmasın.

Bir krizden çıkmamıza rağmen Türkiye ile İngiltere arasındaki rakamlar çok önemli bir konuma gelmiş vaziyettedir. 2010 itibarıyla 12 milyar seviyesine çıkmış vaziyetteyiz. Bundan sonraki süreçte artarak daha da devam edecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com