Erdoğan 'Akil Geziciler' ile görüşecek!

Erdoğan 'Akil Geziciler' ile görüşecek!
Bülent Arınç'ın "Başbakan Erdoğan çarşamba günü bir takım grupla Gezi Parkı için görüşmeler tertip edecek" açıklamasının ardından gözler bu grupların kimler olduğu merakını uyandırdı.

Taksim Gezi Parkı için çözüm süreci başlatmaya mahkum kalan Başbakan, çarşamba günü görüşme talep ettiğini Arınç aracılığı ile medyaya duyurdu. Konuya ilişkin ilk açıklama Taksim Platformu'ndan geldi.

Gezi Parkı'nda liderliği üstlenen Taksim Dayanışması Platformu Twitter'dan bir açıklama ile, "Bülent Arınç'ın görüşeceğini söylediği toplulukların kimler olduğunu biz de merak ediyoruz. Bu akşam, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın basına verdiği demeçte anılan görüşmenin Taksim Dayanışması ile ilgisi yoktur" denildi.

Platform'un açıklamalarından sonra 'görüşülecek eylemciler kim?' sorusu üzerine daha da yoğunlaşılırken isimler yavaş yavaş belli olmaya başladı. Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, gazeteci Hayko Bağdat, akademisyenler Betül Tanbay ve Mücella Yapıcı, Greenpeace ve Helsinki Yurtaşlar Derneği'nin Erdoğan ile görüşecekler arasında olduğu öğrenildi. (AAO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com