Erdoğan AKP zihniyetini itiraf etti

Erdoğan AKP zihniyetini itiraf etti
Pantolon giyme serbestliği sorulan Başbakan 'pantolon filan hallolur' diye cevap verdi

Meclis'e başörtüsüyle giren kadın milletvekilleri hakkında açıklama yapan Başbakan, Şafak Pavey'in pantolon giymesi hakkında sorulan sorulara verdiği cevapla asıl zihniyetlerini gözler önüne serdi. Dün Meclis'te yaşanan başörtüsü gelişmesinden sonra Şafak Pavey'in ilk seçildiği dönemde izin verilmeyen kadınların antolon giyme özgürlüğü konuşulmuştu.

Her fırsatta kılık kıyafet özgürlüğü için başörtüsü serbestliği getirdiğini ileri süren AKP konu kadınların pantolonla meclise girmesi olunca asıl yüzünü gösterdi.

AKP'li  milletvekillerinin TBMM'ye başörtüsüyle gelmelerini değerlendiren Başbakan Tayyip Erdoğan, "Milletin verdiği izni kimsenin engellemeye hakkı yoktur. CHP’nin buna gücü de yok" dedi. Erdoğan, kadın  milletvekilleirnin Meclis'te pantolan giyebilecekmi sorusuna da, "Bu kadar şeyden sonra pantolon filan hallolur…" cevabını verdi.

Özgürlüklerden sadece kendi istediklerini anlayan Erdoğan yönetmeliği değiştirmek yerine lütuf verir gibi bir tavırla "Bunlar sorun değil, bunların hepsi aşılır. Bu kadar şeylerden sonra, pantolon falan, bunlar konu değil" şeklinde konuştu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com