Erdoğan, artık hiç bir yerde yok

Erdoğan, artık hiç bir yerde yok
AKP'lilerin "Dünya lideri" diye göklere çıkardığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dünya basınında artık sadece skandallarla, rüşvet ve yolsuzlukla anılırken, bir darbe de Kırım Krizi'nden geldi.

Alman Bild Gazetesi, soydaşlarımızın yaşadığı Kırım’daki krizle ve Rus işgaliyle ilgili “9 önemli siyasi”yi yazdı.

 

Türkiye’nin yanı başında yaşanan ve Karadeniz’e hakim olma savaşının bir parçası olan Kırım işgaline, Tayyip Erdoğan’ın girememesi, bu müthiş satrançta ülke olarak etkisiz kalmamız, dış politika açısından tam bir skandal.

PUTİN BİRİNCİ, OBAMA İKİNCİ

Listenin birinci sırasında Rusya lideri Putin yer alıyor. Putin’in Ukrayna’da kaybettiği ama ülkenin yarım adası Kırım’ı işgal ederek yeniden güç gösterisi yaptığı belirtildi.

İkinci sırada ABD Başkanı Barack Omaba yer aldı. Obama, Putin’e sert çıkarak yaptığının insan haklarına aykırı olduğunu ve yanlış tarafta durduğunu açık açık söyledi. Ayrıca, Rusya’nın ekonomik olarak izole edileceğini vurguladı ve G-8 toplantısını boykot etme kararı aldı.

Bilindiği gibi jöleli danışman Yiğit Bulut, “Dünyada 2.5 lider var. Birinci Erdoğan, ikinci Putin, yarım ise Obama” demişti. Ancak, Erdoğan burnumuzun dibindeki olaylarda listeye sondan bile giremedi.

MERKEL, EN ÖNEMLİ AKTÖR

Listenin 3. sırasında Almanya Başbakanı Angela Merkel bulunuyor. Merkel’in bu krizdeki en önemli rolü ise önemli bir aracılık faaliyeti yürütmesi. Çünkü, Doğu Alman kökenli olan Merkel, Putin’i en yakından tanıyan siyasi lider.

4. sırada henüz 2.5 aydır görevde olan Alman Dışişleri Bakanı Franz Walter Steienmeier var. Steinmeier, krizi çözebilmek için Ukrayna ve Rusya arasında mekik dokuyor, liderlerle görüşüyor.

Listenin beşinci sırasında Kırım’ın yeni ve genç başbakanı, süpürge saçlı Sergej Aksjonow yer alıyor.

İŞTE LİSTENİN GERİ KALANI

Liste sırasıyla şöyle devam ediyor; Devrilen Ukrayna lideri Viktor Janukowitsch, Ukrayna’nın yeni başbakanı Arseni Jazenjuk, muhalif lider Julie Timoshenko, Ukraynalı ekonomist ve meclis başkanı Alexander Turtschinow.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com