Erdoğan Başmüşavirini görevden alacak mı?..

Erdoğan Başmüşavirini görevden alacak mı?..
Canlı yayında Erdoğan eleştirisinin ardından gelen istifa çok konuşuldu. TRT Arapça kanalında program yapan Mısırlı spiker Beshir Abdelfettah canlı yayında Başbakan Erdoğan'ın Mısır politikasını eleştirip, istifasını açıklamıştı.

İstifa eden spikeri TRT Arapça’da işe alan ismin Başbakanlık Başmüşaviri Sefer Turan olduğu öğrenildi.

“Bu kanalda çalıştığım için utanıyorum” diyerek istifasını veren Beshir Abdelfettah’a referans olan Sefer Turan, o dönem Genel Koordinatörü olduğu TRT Arapça’yı iyi yönetemediği için daha önce de tecrübeli gazeteci Hüsnü Mahalli tarafından Akşam Gazetesi’ndeki köşesinden Başbakan Erdoğan’a şikâyet edilmişti.

Özellikle son zamanlarda medyadan gelen eleştirilere tahammülsüzlüğü bilinen Başbakanın, “Erdoğan’ın duruşu hatalıdır, Mısır halkına özür borcu vardır” diyen spikerin referansı olan Sefer Turan’ı Başbakanlık Başmüşavirliği görevinde tutup tutmayacağı merak ediliyor...MISIRLI SPİKER İSTİFASINDA NE DEMİŞTİ:

"Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Bunda şüphe yok. Liderler kendi aralarında ihtilafa düşebilirler. Ama halklar arasında bir ihtilaf yoktur. Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Tarihi ilişkilerimiz vardır, bu ilişkiler devam edecektir. Ancak Sayın Erdoğan'ın söylediği şeyler, Ezher hakkında ve Mısır hakkında söylediği şeyler ve siyasi duruşu hatalıdır. Biz Mısırlıların kırmızı çizgileri vardır. Kişisel çıkarlar ve diğer şeyler bir kenaradır. Vatan sevgisi aslolandır. Bu sebeple bugün burada son programımı yaptığımı ve TRT Arapça kanalı ile bütün ilişkimi kestiğimi açıklıyorum. Sayın Erdoğan'ın Mısır halkına bir özür borcu vardır. Kendisi özür dilememiştir. Ama ben burada özür diliyorum. Mısır halkından özür diliyorum. Özür dilemeyen utansın. Ben de bu kanalda ve bu programda çalıştığım için utanıyorum. Şimdi herkesin gözü önünde istifa ediyorum. Allah'a emanet olunuz” (KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com