Erdoğan Bayraktar'ın neden istifa etmediği belli oldu!

Erdoğan Bayraktar'ın neden istifa etmediği belli oldu!
17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonlarından sonra Bakanlıktan ve AKP'den istifa ettiğini duyuran Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın neden istifa etmediği belli oldu.

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar istifa ettikten sonra altına imza attığı her şeyden Başbakan Erdoğan'ın da haberdar olduğunu belirterek Başbakan'ın da istifa etmesi gerektiğini söylemişti. Bayraktar'ın bu açıklamasından sonra AKP'li vekiller Bayraktar'ı çok sert şekilde eleştirmişti.

AKP Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner Bayrakta için ''Herkes kendisine yakışanı yapar. O da kendisine yakışanı yapmış" demişti. Metiner ise ''Yazıklar olsun, Bayraktar'ın yaptığı bir namertlik ve siyasi ahlaksızlık örneğidir. Başbakan seni o koltuğu oturttuğunda iyiydi hoştu, o zaman emir eri gibi karşısında duruyordun. Şimdi ise iftiralar atıyor, ihanet içerisine giriyorsun. Bu senin kişiliğini gösteriyor'' ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞANLA GÖRÜŞTÜ İSTİFADAN VAZGEÇTİ!

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yüzyüze görüştü. Bu görüşmenin ardından Erdoğan Bayraktar partisinden istifa etmediğini, daha önceki açıklmalarından dolayı Başbkan Erdoğan'dan özür dilediğini açıkladı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN BAYRAKTAR'I YÜCE DİVANLA KORKUTTU!

Başbakan Erdoğan'ın Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ı Yüce Divan'a gitmekle korkuttuğu, Bayraktar'ın da bu yüzden vazgeçtiği iddia ediliyor. Bunun üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Meclis'e Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle şu soru önergesini verdi:

“Bakanlık görevinden alınıp, milletvekilliğinden 25 Aralık 2013'de istifa eden Bayraktar 3 Şubat 2014'de sizinle yaptığı görüşme sonrası özür dileyip, istifadan vazgeçmiştir. Başbakanı da istifaya davet eden Bayraktar'ın özür dilemediği taktirde Yüce Divan'a gönderileceği yönündeki iddialar doğru mudur?'' (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com