Erdoğan bebek katili Öcalan'ı genel başkan yapıyor!

Erdoğan bebek katili Öcalan'ı genel başkan yapıyor!
Erdoğan'ın demekratikleşme paketinden bebek katili Öcalan'a genel başkanlık BDP'ye 20 milyon çıktı.
Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı demokratikleşme paketindeki maddeler bebek katili Öcalan ile BDP'ye yaradı. Erdoğan'ın açıkladığı pakette "Siyasi Partiler Kanunu'nun 11. Maddesi'nin B bendindeki 6 kısıtlayıcı engelin kaldırılacağı" ifadeleri yer alıyor.
 
Erdoğan'ın demokrasi paketini değerlendiren Birleşik Kamu İş Başkanı İsmail Tutoğlu yaptığı açıklamada Abdullah Öcalan'ın genel başkanlığının önünün açılmasına dikkatleri çekerek Başbakan'ın sözünü ettiği madde, gerek yüz kızartıcı suçlardan, gerekse terör suçlarından hüküm giyenlerin, siyasi partilere üye olmasını yasaklıyordu. Bu maddenin kaldırılmasıyla, gerek yüz kızartıcı suçlardan mahkum olanlar, gerekse terör suçlarından mahkum olanlara siyasi partilere üye olma yolu açılıyor. Tek engel, 'cezalarını çekip, mahkumiyetlerinin sona ermiş olması' kalıyor.
 
Bunun da çeşitli yöntemlerle -örneğin bir genel afla- aşılacağı, böylece siyasi parti lideri olan Öcalan'ın bir Mandela gibi Avrupa ve tüm dünyanın kahramanı haline getirileceği ortaya çıkmaktadır." dedi.
 
Birleşik Kamu İş açıklamasında, Başbakan Erdoğan'ın "Dünyanın en özgürlükçü anayasası olarak uluslararası çevrelerce de kabul edilen 1961 Anayasasına düşmanlığı biz 12 Mart 1970 muhtıracılarında, 12 Eylül darbecilerinde bolca görmüştük. AKP iktidarının bu darbelerin izinde giden bir sivil diktatörlük olduğu saptamaları bu düşmanlıkla gerçeğe dönüşmektedir." ifadelerini kullandı.

Yine demokratikleşme paketinde yer alan seçimlerde % 3'ü geçen siyasi partilere hazine yardımı yapılmasını öngörüyor. Bu madde de sadece BDP'ye yarıyor. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com