"Erdoğan Brütüs kompleksine tutulmuştur"

"Erdoğan Brütüs kompleksine tutulmuştur"
MHP'li Oktay Vural, Erdoğan'ın AKP Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmayı eleştirdi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın millete karşı kin beslediğini belirterek, "Milleti ortadan kaldırma arzusu olan bir komplekse yani Brütüs kompleksine tutulmuştur" dedi.

TBMM'de bir basın toplantısı yapan Vural, AKP’nin ilçe başkanlarının ve Başbakan Erdoğan'ın Brütüs filmini izlemesini önerirken, "Bugün maalesef Başbakan ve AKP iktidarı kendisini iktidara taşıyan bu millete karşı kin besleme, onu ortadan kaldırma arzusu olan bir komplekse yani Brütüs kompleksine tutulmuştur. Bugün Brütüs kompleksi vardır. Bugün geldiğimiz bu noktada Brütüsler kendi menfaatleri için toplumu hedef alır… Brütüslerin daima gizli gündemleri vardır, tıpkı Erdoğan’da olduğu gibi" değerlendirmesini yaptı.
Başbakan Erdoğan’ın, çözüm sürecinin milletçe desteklendiği yönündeki sözlerini de eleştiren Vural, şöyle devam etti:

"Bizim için 'MHP de şehit cenazelerini istismar ediyor' diyor. Şehit cenazelerine katılıp 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' dememizden Başbakan neden rahatsız oluyor? Şehitler ölmez, çünkü Allah öyle emretmiş; vatan bölünmez, çünkü benim milletim böyle emretmiş. Allah’ın ve milletin verdiği yol haritasını neden rahatsızlık olarak görüyorsun?

MHP’nin Diyarbakır sokaklarında dolaşarak, 'Ne mutlu Türküm diyene' demiştir. Başbakan madem PKK ve BDP çözüm ortağın, yüzde 90 fikirlerin birleşiyor, hodri meydan. Sen de biraz yürek biraz ciğer varsa yıkım ortakların BDP ve PKK’nın uzantılarını yanına al; Konya’ya git, Yozgat’a git, İzmir’de, Trakya’da kol kola gez. Gidip gizli gizli oralarda buluşuyorsun, onların fikir ve düşüncelerini Türk milletine pazarlıyorsun, madem samimisin çık. Tayyip-Öcalan el ele, 'BDP ile anayasayı birlikte yapacağız' de. Hadi git yap. Cesaretin varsa bu ihanet projesini BDP’lilerle Anadolu’yu dolaşarak anlat. Millet bu ihanet sürecini destekliyor mu yoksa İmralı’daki bebek katilinin elinize tutuşturduğu yol haritasını başınıza mı geçiriyor, ayaklarının altına mı alıyor? Hadi gör."


Başbakan Erdoğan’ın, AKP Grup toplantısında Atatürk’ü ırkçılıkla suçladığını belirten Vural, "Sen Atatürk’ü ırkçılık ile mi suçluyorsun? Bu ne biçim zihniyet. Senin kurduğun üniversitelerde antropoloji bölümleri var. Kapat o zaman" diyerek şunları söyledi:

"Bir de Atatürk’e dil uzatıyor. 'Bu insani midir, vicdani midir?' diyor. Böyle bir vicdansızlık olabilir mi? Türkiye Cumhuriyeti devletini milli kurtuluş önderi ve kurucusu Atatürk’ü ırkçılık ile kafatasçılık ile suçluyor. Sen milliyetçiliği anlamamışsın… Bu milletin tarihine, kahramanlarına dil uzatma, hakaret etme. Yazıktır, günahtır. Türk milleti Allah tarafından övülmüş bir millettir. Peygamber Efendimizin duasını almış bir millettir. Allah’ın sevdiği, Peygamber Efendimizin övdüğü bir milleti, İslam’ın bayraktarlığını yapmış, bu coğrafyayı vatan yapmış, Müslümanlaştırmış, Avrupa’ya Müslümanlığı taşımış milletimize hakaret etmek, sevmemek, dışlamak ona düşman olmak Allah’a isyan etmektir."(MUK)

Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com