Erdoğan bu soruya ne yanıt verecek?

Erdoğan bu soruya ne yanıt verecek?
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, RedHack'in açıkladığı belgeleri gündeme getirdi...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Redhack tarafından duyurulan istihbarat raporlarının Jandarma İstihbarat Başkanlığı’na ait olduğu yönündeki iddiaların doğru olup olmadığını sordu.

İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde, Reyhanlı’daki patlamayla ilgili, hükümet üyeleri tarafından yapılan açıklamalarda, patlamanın Suriye yönetimi ile ilgili olduğunun ifade edildiğini hatırlattı.

Ancak Redhack tarafından yayınlanan ve Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı’na ait olduğu iddia edilen gizli ibareli istihbarat raporlarında, bomba yüklü araçların El Kaide yanlısı gruplarla irtibatlandırıldığını belirten İnce, şu soruları yöneltti:

“Redhack tarafından duyurulan istihbarat raporlarının Jandarma İstihbarat Başkanlığı’na ait olduğu yönündeki iddialar doğru mudur?

25 Nisan 2013 tarihinde Türkiye’ye yönelik gerçekleşeceği belirtilen eylem hazırlığına ilişkin istihbarat alındığı yönündeki iddia doğru mudur? Doğru ise bu istihbaratın gereği neden yapılmamış ve 51 yurttaşımızın ölümüne neden olunmuştur?

Emniyet ve MİT arasından iletişim kopukluğu yönündeki açıklamanızın dayanağı nedir? Bu istihbarat raporunun gereğinin yerine getirilmemesi midir? Bu iddialar doğruysa, sizin ve hükümet adına açıklama yapan Bakanlarınızın Reyhanlı saldırısını Suriye yönetimi ile irtibatlandırmasının istihbarat kaynağı hangi istihbarat örgütüdür?

Suriyeli muhaliflere yönelik olarak sizin tarafınızdan ifade edilen lojistik destek nedir, desteklerin içeriği nedir, lojistik destek için harcanan para miktarı nedir? Suriyeli muhaliflere destek vermek için örtülü ödenekten kaynak kullandınız mı?”(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com