Erdoğan Bülent Arınç'ın kalemini kırdı!

Erdoğan Bülent Arınç'ın kalemini kırdı!
Erdoğan, Cemaate yakın olan, Gezi Parkı olaylarına dolaylıda olsa destek veren Bakanların kalemini kırdı.
Başbakan Erdoğan kabinede büyük çaplı bir değişikliğe gitme kararı aldı. Erdoğan'ın kendi uyguladığı politikalara karşı gelen, eleştiren isimleri kabinede yer vermeyeceği, Cemaate yakın olan ve Gezi parkı eylemlerine destek veren bakanları göndereceği öğrenildi. Bu isimlerin başında Cemaate yakın olan, Gezi parkı eylemlerinde Erdoğan ile ters düşen, hatta istifa ettiği, istifasının Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından engellendiği söylenen Bülent Arınç var. Erdoğan'ın Abdullah Gül ie görüşerek bu konuda onay aldığı öğrenildi.
 
Erdoğan'ın kabine değişikliğinde başarısız olduklarını düşündüğü Mehdi Eker, Suat Kılıç ve Ömer Çelik'i de bakanlık görevinden alarak, bu isimleri belediye başkanlıklarına aday göstereceği belirtiliyor.
 
Bülent Arınç'ın yerine kabinede Milli Görüş'ün desteğini almak için Numan Kurtulmuş'a yer verecek olan Erdoğan çalışmalarına devam ediyor.

Erdoğan
'ı kızdıran bir diğer isimde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kendi oylarının AKP'nin oylarından yüksek çıktığını açıklaması. Erdoğan'ın Topbaş’ın da olduğu bir toplantıda “Partiden daha çok oy alacağını düşünen arkadaşlar, bağımsız aday olabilir” dediği öğrenildi.
 
Erdoğan'ın bu kararlarını 1 Kasımda başlayacak olan ve 3 gün sürecek Kızılcahamam kampında açıklaması bekleniyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com