Erdoğan - Cemaat Kavgası Kızışıyor

Erdoğan - Cemaat Kavgası Kızışıyor
17 Aralık Operasyonu sonrası Hükümet-Cemaat arasındaki kavga tüm hızıyla devam ediyor. Partisi büyük yolsuzlukla suçlanan Başbakan Erdoğan, Almanya seyahati öncesi Cemaatin lideri Fethullah Gülen için çok ağır ifaedeler kullandı.

Hükümet-Cemaat kavgasında karşılıklı atışmalarla devam ediyor. Cemaatin gazetesi Zaman'ın bugünkü manşeti ve gerekse de anketi nedeniyle Erdoğan, Cemaate karşı savaşına tüm hızıyla devam ettiriyor. Erdoğan Almanya ziyareti öncesi düzenlediği basın toplantısında Zaman Gazetesinin sorduğu soruya da çok sinirlenerek Cemaatin lideri Gülen'e yönelik şu sözleri sarfetti."Dünyanın bir ucundan ülke yönetilmez. Ne yapacaksan gelirsin buraya yaparsın"

Cemaate yönelik paralel yapılanmaya ve Gülencilerin yaptırdığı ankete de çok sinirlenen Erdoğan şu sözleri söyledi:"Bunu değerlendirmeme gerek yok da, sen inanıyor musun buna? Senin mensubu olduğun gazete başka bir anket yayınlamıştı. Seninkine mi inanalım, buna mı inanalım? Ben de diyorum ki senin mensubu olduğun gazete de bir anket yayınladı. İşte bu anketin adı paralel yapı firmasının anketidir. Tamam? Bunlar duymaz uydururlar, dert başka. Bunlar kendilerine göre bu ülkede bir irade oluşturabileceklerini zannediyorlar. Bunu oluşturamayacaklar."(MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com