Erdoğan Cemaate yakın işadamlarını da bitirecek!

Erdoğan Cemaate yakın işadamlarını da bitirecek!
Erdoğan, Cemaati Türkiye'den kazımak için düğmeye bastı.
AKP ile Cemaat arasında dersane krizi savaşa döndü. Aylar önce MİT aracılığıyla Cemaatçi işadamlarını fişleyen Erdoğan ilk olarak Cemaate yakın işadamlarına kredi verilmesini engelledi. Erdoğan'ın şimdi de Gezi Parkı olaylarında KOÇ Grubuna yaptığı gibi Maliyecileri Cemaate yakın işadamlarının şirketlerine göndereceği belirtildi.
 
Konuyla ilgili Cemaate yakınlığıyla bilinen mobilya şirketinin üst düzey yöneticisi  hükumet ile cemaat arasındaki gerginliğin şimdiden kendilerini etkilediğini kaydetti. Mobilya şirketinin temsilcisi, krizin ilk yansımasının kredilerde görüldüğünü belirterek, bankaların "dershane krizi" nedeniyle kredi notlarını düşürdüklerini söyledi.
 
Cemaatin ekonomik büyüklüğü konusunda net bir bilgi yok. Ancak daha önce kamuoyuna yansıyan MİT raporlarında cemaate yakın olarak bilinen şirketlerin yıllık cirosunun 7 milyar doları aştığı öne sürülmüştü. Cemaatin ekonomik büyüklüğünün ise 100 ile 150 milyar dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Cemaatin, medyadan bankacılığa kadar birçok alanda şirketi bulunuyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com