Erdoğan CHP'li Vekile Çattı!

Erdoğan CHP'li Vekile Çattı!
Başbakan Erdoğan, geçen gün bir milletvekilinin ''PKK da, güvenlik güçleri de silah bıraksın'' dediğini ifade ederek tepkide bulundu...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Tıpkı 12 Eylül Halk Oylaması'nda olduğu gibi bu açılış töreni öncesinde Batmanlıları sindirmek, bu açılış töreninden uzak tutmak için o malum odaklar harekete geçti. 'Batmanlı Başbakanı karşılamasın, Batmanlı Başbakanı dinlemesin, Batman bu açılış heyecanını yaşamasın' diye her türlü antidemokratik baskıcı yönteme başvurdular. Bunlar aslında ışıktan korkuyorlar, bunlar aslında aydınlıktan korkuyorlar, bunlar aslında demokrasiden, özgürlükten korkuyorlar" dedi.

Erdoğan, Batman Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmasında 12 Eylül'deki Halk Oylaması'na değindi.

Halk oylamasına Batmanlılar'ın yüzde 95 gibi çok yüksek bir oranda "evet" dediğini hatırlatan Erdoğan, "Bunun için şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu..

Bütün tehditlere rağmen, bütün korkutmalara rağmen halkın özgür iradesine yönelik baskılara rağmen Batmanlıların sandığa gittiğini ve özgürlüklere, ileri demokrasiye, hukukun üstünlüğüne "evet" dediğini kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:

"Statükoya, statükoculara, değişimden korkanlara, özgürlükten, demokrasiden korkanlara, Batman en güzel cevabı verdi. İşte bundan dolayı hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Sevgili Batmanlılar, bugün de Batman tarihi günlerinden birini yaşıyor. Bu gün Batman eğitimde, sağlıkta, sosyal hizmetlerde, tarımda ve sanayide tam 69 farklı eserle 69 farklı hizmetle buluşuyor. Ama çok ilginçtir, tıpkı 12 Eylül Halk Oylaması'nda olduğu gibi bu açılış töreni öncesinde Batmanlıları sindirmek, bu açılış töreninden uzak tutmak için o malum odaklar harekete geçti. 'Batmanlı Başbakanı karşılamasın, Batmanlı Başbakanı dinlemesin, Batman bu açılış heyecanını yaşamasın' diye her türlü antidemokratik baskıcı yönteme başvurdular. Bunlar aslında ışıktan korkuyorlar. bunlar aslında
aydınlıktan korkuyorlar, bunlar aslında demokrasiden, özgürlükten korkuyorlar. Yıllarca yoksulluğu sömürdüler. Şimdi de çıkıyorlar, buraya yapılan yatırımları, hizmetleri hazmetmediklerini gösteriyorlar. Yoksulluk devam etsin ki, Batman'ı istismar edelim istiyorlar. Bataklık kurumasın ki, bataklıktan rant sağlamaya devam edelim istiyorlar."

-"8 YILDIR BU OYUNU BOZDUK"-

Başbakan Erdoğan, vatandaşların, "Batman sizinle gurur duyuyor" sözleri üzerine, "Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Sizin bu heyecanınıza, bu coşkunuza, AK kadronun canı fedadır. İşte biz 8 yıldır bu oyunu bozduk. Bozmaya da devam edeceğiz" dedi.

İktidarlarında tahriklere boyun eğmediklerini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bundan sonra da, Allah'ın izniyle sizlerin de desteğiyle boyun eğemeyeceğiz. Biz hizmet ürettik, eser ürettik, kardeşliğimizi pekiştirdik. Aynı şekilde devam edeceğiz. Her gittiğimiz yerde bir şey söyledik, 'Yaradanı yaradandan ötürü sevmeye' devam edeceğiz. Bugün de Batman'da bu toplu açılış
töreni ile dile kolay bir çırpıda 69 eserin açılışını yapıyoruz. Türkiye genelinde olduğu gibi 81 vilayetimizin tek tek her birinde olduğu gibi Batman'da da az önce Milli Eğitim Bakanımızı dinlediniz, eğitime en büyük yatırımı yaptık. Ama Batman'da eğitimde henüz ulaşmamız gereken noktada değiliz. Daha çok yatırım yapacağız ve yapmaya devam edeceğiz. Batman'da da derslik oralamasını 30 öğrenciye indireceğiz, endişeniz olmasın."

-"KİMİN RANT PEŞİNDE KOŞTUĞUNA DİKKAT EDİN"-

Başbakan Erdoğan, geçen gün bir milletvekilinin "PKK da, güvenlik güçleri de silah bıraksın" dediğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Bunu diyen bir milletvekili, bunun mantıklı bir izahı olur mu? Terör örgütü tabii ki silah bırakacak ama silah güvenlik gücünün bir enstrümanıdır, onun tamamlayıcı bir unsurudur. Güvenlik gücü silahıyla dolaşır. Ne için? Mal güvenliğini, can güvenliğini sağlamak için, keyfi olarak değil. Bunu söyleyen de maalesef anamuhalefet partisinin bir milletvekili. Biz doğruya talibiz. Kardeşliğimiz, birliğimiz, bütünlüğümüz için ne gerekiyorsa, hangi adımın atılması gerekiyorsa onları attık ve atmaya devam ediyoruz. Kimin samimi olduğuna, kimin rant peşinde koştuğuna, çıkar peşinde koştuğuna dikkat edin. Burada birileri yoksulluk sona ermesin istiyor. Çünkü yoksulluk sona ererse yoksulları istismar edemeyeceklerini biliyorlar. Burada birileri yasaklar sona ermesin istiyor, çünkü yasaklar sona ererse benim buradaki kardeşimi istismar edemeyeceklerini biliyorlar. Burada birileri istikrar olmasın, huzur olmasın istiyor. Çünkü istikrar olursa, güven olursa, huzur olursa burayı bu bölgeyi daha fazla istismar edemeyeceklerini biliyorlar. Birileri, açık söylüyorum burada kan durmasın, gözyaşı durmasın istiyor. Çünkü kan akmazsa, gözyaşı dökülmezse hiç
kimseyi kandıramayacaklarını, istismar edemeyeceklerini biliyorlar. Ama biz; 'yeter artık, demokrasi kazansın' diyoruz. 'İnsanlık kazansın, kardeşlik kazansın' diyoruz. Biz; 'Yeter artık, silah tüccarları kazanmasın, artık gençler kazansın, ülke kazansın, Batman kazansın' diyoruz.

Benim Kürt kökenli vatandaşlarımın duygularını istismar edenler geçtiğimiz dönemde çok büyük bir samimiyet testinden geçti. Yıllarca parti kapatmalarından şikayet ettiler, yıllarca ve partileri kapatıldığı için mağdur görüntüsü çizdiler ama gelin görün ki, 'parti kapatmaların önüne geçelim' dediğimizde kendi arkadaşlarına baskı uygulayıp Meclis'te sandık başına göndermediler. Benim buradaki kardeşlerime baskı uygulayıp sandıklara göndermediler 12 Eylülde... Hani özgürlükçüydünüz, hani demokrattınız, hani siz evrensel hukuk normlarını istiyordunuz? 12 Eylülde kimin ne istediği ortaya çıktı. 12 Eylülde kimin samimi olduğu, kimin istismar peşinde olduğu ortaya çıktı. 12 Eylülde 'hayır' cephesiyle işbirliği yaptılar, çetelerin değirmenine su taşıdılar, 'Ergenekon'un değirmenine su taşıdılar. Yıllarca şikayet ettikleri meselelerin ortadan kalkmasını istemediler. İşte benim Güneydoğulu vatandaşım
bunu görsün. Kimin samimi, kimin istismarcı olduğunu iyi anlasın. Kimin aslında çözüm istediğini, kimin de ülkenin hassasiyetlerini kaşıyarak, tahrik siyasetiyle ayakta kalmaya çalıştığını, benim milletim görsün."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com