"Erdoğan çocuklarını milletvekili edecek"

"Erdoğan çocuklarını milletvekili edecek"
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, AKP'nin seçilme yaşını 18'e indiren teklifine ilişkin, "Tayyip Erdoğan kendi çocuklarını, birkaç tane yakınının çocuğunu getirip milletvekili edecek. Birtakım insanlara imtiyazlı bir statü kazandırmak istiyorlar" iddia

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, AKP'nin seçilme yaşını 18'e indiren teklifine ilişkin, "Tayyip Erdoğan kendi çocuklarını, birkaç tane yakınının çocuğunu getirip milletvekili edecek. Birtakım insanlara imtiyazlı bir statü kazandırmak istiyorlar" iddiasında bulundu.

Genç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun fonksiyonunu kaybettiğini ileri sürerek, "Bu komisyonun derhal görevine son vermesi lazım. Darbeleri araştırma komisyonu değil de darbeleri meşrulaştırma komisyonu gibi bir görevi şey etmiştir" diye konuştu.

Bir basın mensubunun 18 yaş teklifine ilişkin sorusuna Genç, "18 yaşın esasında şu var; Tayyip Erdoğan kendi çocuklarını, birkaç tane yakınının çocuğunu, 18 yaşındaki kimin çocuğunu getirip milletvekili edecekler" dedi. Genç, şöyle devam etti:

"Birkaç kişinin milletvekili çocuklarını veya Tayyip Erdoğan'ın kendisinin çocuklarını veya akrabalarını çocuklarını getirip milletvekili edecek, 4 sene milletvekili olduktan sonra ömür boyu emekli maaşını alacak. Birtakım insanlara imtiyazlı bir statü kazandırmak istiyorlar.

Burada yapılmak istenen Tayyip Erdoğan şu anda güçlüdür, birkaç tane akrabasını, bilmiyorum tabi göreceğiz onları getirip milletvekili edip ondan sonra onlara ömür boyu emekli maaşını verip bunları imtiyazlı bir sınıf haline getirmektir yoksa ki hangi fakir fukaranın çocuğu gelecekte 18 yaşında milletvekili olacak, zor yani.

Bu tamamen belli kişilere imtiyaz olarak tanınan bir makam arama, birtakım insanlara makam arama için girişilen bir eylemdir.
Benim kanaatime göre 18 yaşında bir kişinin milletvekili olması bence şu anda sıcak baktığım bir konu değil. Bana göre 18 yaş milletvekilliği için erken bir yaştır. Bu tamamen kendi çocuklarına belli imtiyazlı makamlar yaratmak için girişilen bir eylemdir." 
(EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com