Erdoğan darbeyi hakediyor!

Erdoğan darbeyi hakediyor!
Taraf Gazetesi yazarı Namık Çınar bugün köşesinde Erdoğan'ı yerden yere vurdu.

Manşet'te kullandığımız manşete bakıp hemen 'noluyor arkadaş?' demeyin, zira bu darbe başka darbe.. Erdoğan'ın halkına tepeden bakar tavırları ve bir kısım halkı hiç görmemesi, dayatmacı bir zihniyetle yönetim biçimini rol model alması Erdoğan'ın azıcık vicdanı olan her sağduyulu bireyin darbeyi hak ettiğini söylememesi kaçınılmaz olur zannediyoruz. Ancak buradaki darbe ülkeyi geriye götürecek, demokrasiye dev bir balta vuracak Mısır'daki darbe gibi bir darbe değil. Aksine demokratik hakların en güzel şekli olan seçimle yani sandıkla Erdoğan'a öyle bir darbe yapılmalı ki, bu ülke daha demokratik haklar ve yaşam özgürlüğüne kavuşabilsin.

Taraf Gazetesi'nin son dönem Erdoğan ve AKP'ye çakan yazarı Namık Çınar bugün tamda bu darbeyi gerçekleştirmek gerek görüşü ile bir yazı kaleme aldı.

ERDOĞAN’A OKKALI BİR SANDIK DARBESİ LAZIM

Eğer bu fark kendisini, önümüzdeki yerel seçimlerde, hiç değilse onun tahtının simgesi olan İstanbul’un düşmesinde de gösterebilirse, Erdoğan bir daha iflah olmaz.
 
Bundan dolayıdır ki, CHP, MHP ve BDP’ye, bu çerçevede bir işbirliği yapmaları için bir baskı programı geliştirilmelidir.
 
Onlara kalsa, seçime ayrı ayrı girerek, gene Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürerler.
 
Meselâ Ahmet Vefik Alp gibi hepsinin hoşnut kalacağı bir aday bulunmalı, ilçeler de aralarında pay edilerek, İstanbul seçimlerine öyle gidilmelidir.
 
Erdoğan’a şöyle okkalı bir “sandık darbesi” indirilmeli; gününü göstermeli, feleğini şaşırmalı; darbe neymiş, halkı aşağılamak neymiş, ayaklar nasıl baş olurmuş, Zincirlikuyu Mezarlığı’nın kapısında yazdığı gibi ölünce değil, yaşarken tattırılmalıdır.

Yazının tamamı için tıklayınız...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com