Erdoğan En Başarılı 5 Lider Arasında!

Erdoğan En Başarılı 5 Lider Arasında!
Başbakan Erdoğan dünyanın en başarılı 5 lideri arasına girdi.

Wall Street Journal'da da yer verilen değerlendirmede Başbakan Tayyip Erdoğan, 2010'un en başarılı liderleri arasında yer aldı...


New York merkezli madencilik şirketi Albanian Minerals and Bytyci ShPK'in CEO'su Sahit Muja tarafından yapılan ve Wall Street Journal'da da yer verilen değerlendirmede Başbakan Tayyip Erdoğan, 2010'un en başarılı liderleri arasında gösterildi.

EKONOMİK PERFORMANSA GÖRE DEĞERLENDİRİLDİ
Aralarında Türkiye, ABD ve Brezilya'nın da bulunduğu 15 ülkeye bakır ve nikel gibi maden tedariki sağlayan şirketin CEO'su, ilk beşte gösterdiği liderleri özellikle ülkelerin gösterdiği ekonomik performanslara göre değerlendirdi.

Muja'nın en iyi liderler sıralamasında, Çin Devlet Başkanı Hu Jintao, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inácio Lula da Silva, Hindistan Başbakanı Manmohan Singh, Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Sali Berisha yer aldı.

Değerlendirmede Erdoğan için şu ifadelere yer verildi:
"Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye'nin 2010'da yüzde 7.8 büyüyeceği öngörüsünde bulundu. Erdoğan'ın liderliğini yaptığı hükümetin hem siyasi hem de ekonomik nüfuzunu birlikte artırma politikası başta Balkanlar olmak üzere, Ortadoğu ve eski Sovyetler Birliği üyesi ülkelerde başarı gösteriyor. Ancak bu başarı son yıllarda AB, Rusya, Hindistan, Çin ve Afrika'ya doğru genişliyor.

"Türkiye, Arnavutluk, Kosova, Bosna, Kuzey Irak, Libya, Kazakistan, Azerbeycan, Türkmenistan, Bulgaristan, Romanya, Afganistan, Irak, Katar ve Cezayir'deki en büyük yatırımı gerçekleştiren ekonomi durumunda."


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com