Erdoğan Ergenekon Davası karar günü bayram ilan etti!

Erdoğan Ergenekon Davası karar günü bayram ilan etti!
Başbakan Erdoğan 5 Ağustos'da bayram ilan etti.
5 Ağustos Pazartesi Türkiye tarihi anlardan birine şahit oldu. 6 yıldır süren Ergenekon Davası karar duruşması gerçekleşti. Bağımsız olduğu söylenen yargı gazetecisinden subayına, sanatçısından akademisyenine kamu vicdanını yaralayacak şekilde ceza kesti.

 Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un da “darbeye teşebbüsten” müebbet hapis cezası aldığı karar duruşması gündemi sarsarken, Erdoğan ve AKP bu tarihi bayram ilan etti.

8 Ağustos Perşembe günü başlayacak olan Şeker Bayramı için AKP yönetimi Ergenekon Davasının Karar duruşmasının olduğu gün Türkiye'nin dört bir tarafına Erdoğan'ın gülen fotograflarını astı. Erdoğan bu pankartlarda “Bugün Bayram Birlik Olalım” çağrısı yaptı. Komutanların, gazetecilerin, siyasetçilerin, yazarların, akademisyenlerin ceza aldığı tarih olan 5 Ağustos’ta Erdoğan’ın ‘birlik’ mesajı vermesi pankartları görenleri şaşırttı.

AKP tarafından hazırlatılan ve pazartesi sabahı billboardlardaki yerini alan pankartın tarihi “manidar” bulundu. Erdoğan’ın tüm şehirlere astırdığı bu afişleri gören vatandaşlar “5 Ağustos’ı bayram ilan ettiler” şeklinde tepki gösterdi. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com