Erdoğan eski gömleği giydi

Erdoğan eski gömleği giydi
Erdoğan, içki yasağı konusunda ‘Din bunu emrediyor’ diyerek referansını ortaya koydu.

Başbakan Tayyip Erdoğan, geçen hafta TBMM’de kabul edilen alkol yasakları düzenlemesiyle ilgili olarak “Hangi din olursa olsun, bir din yanlışı değil doğruyu emrediyor. Doğruyu emrediyorsa bunu din emrediyor diye karşısında mı duracaksın? İki tane ayyaşın yaptığı yasa, sizin için muteber oluyor da inancın emrettiği bir gerçek, bir vaka, niçin sizler için reddedilmesi gereken bir olay haline geliyor” diyerek “dinin gereği” mesajı verdi.
 
Erdoğan, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında şunları söyledi:
 
Fatih nesline armağan: İstanbul’un 560. fetih yıldönümünde Fatih nesline böyle anlamlı bir yasa armağan ettiğiniz için sizleri yürekten kutluyorum. Siz bütün saldırılara göğüs gerdiniz. Ben, genişletilmiş il başkanları toplantımızda “Şarib-ül Leyli Ve-n Nehar bir nesil istemiyoruz” dediğimde rahatsız olanlar oldu, başta CHP. Onun uzantısı olan köşe yazarları devamlı yazıyorlar. Yazın bakalım nereye kadar yazacaksınız?
 
Din emrediyor diye karşı mı çıkacaksınız!: Bunu birçok yere çekenler oldu. “Bunu inancın nedeniyle yapıyor, İslam böyle emrettiği için yapıyor...” Bir defa şecaat arz ederken sirkatin söylüyorsun. Yani hangi din olursa olsun, bir din yanlışı değil doğruyu emrediyor, “bunu din emrediyor” diye karşısında mı duracaksınız? İki tane ayyaşın yaptığı yasa sizin için muteber oluyor da inancın emrettiği bir gerçek, vaka niçin sizler için reddedilmesi gereken bir olay haline geliyor?
 
Kökünden yasaklamadık: Kalkıp ülkemizde alkollü içkileri veya sigarayı kökünden yasaklama gibi bir şey söz konusu değil. Anayasamızın 58. maddesi gençliğin korunmasıyla ilgi madde bizden önceki iktidarlar tarafından yapılmış ve bu maddenin uygulanmasına yönelik eksikleri giderecek bir adım atıyoruz.
 
Yasaklarımız gelişmiş ülkelerin gerisinde: Hiç kimse bunu farklı yerlere çekmesin. Günlerdir yurtiçinde ve yurtdışında “Türkiye’de alkol yasaklandı” diye propaganda yapılıyor. Bir kere bunu söyleyenler, bunu yazıp çizenler, bunu yurtiçinde ve yurtdışında yayanlar, en hafif tabiriyle yalancıdır. Biz hiçbir şeyi yasaklamadık. 10.5 yıldır hiç kimsenin yediğine içtiğine karışmadık. Bundan sonra da karışmayız. Bizim yaptığımız sadece ve sadece düzenlemedir. Üstelik bu düzenleme gelişmiş demokratik ülkelerdeki düzenlemelerin benzeri, hatta oradaki kısıtlamaların dahi gerisinde bir düzenlemedir.
 
Baba çocuğunun yanında bira içiyor, ne hakla: Arkadaşlarım aktardı, daha bu hafta sonu bir piknik yerinde baba çocuğunu oyun parkına getiriyor, salıncağa bindiriyor, elinde de bira şişesi. Senin çocukların önünde bunu yapmaya ne hakkın var? Hadi kendi çocuğuna karşı acımasız davranıyorsun, başka çocuklara bunu göstermeye, özendirmeye ne hakkın var?
 
İçeceksen al evinde iç: Hiç kimse alkolü bir kimlik meselesi haline getirmemelidir. İçeceksen yine git alkolünü evinde iç. İçeceksen yine iç. Biz buna karşı değiliz. Ama biz belli yerlerde, belli saatlerde, camilere, okullara yüz metre mesafede buna müsaade etmiyoruz. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com