Erdoğan Ethem'i suçladı

Erdoğan Ethem'i suçladı
“Türkiye’de bir kişi polise şiddet uygularken ölüyor Twitter’da altını üstüne getiriyorlar."

Başbakan Tayyip Erdoğan, Mısır’daki darbeye yine sert çıktı. Batı’nın darbeye ilişkin tutumu eleştiren Başbakan Erdoğan, “Bizimle bir araya geldikleri zaman demokrasiye övgü yağdıranların bu noktada tavırlarını omurgalı bir şekilde görmek isteriz” dedi.

6. Geleneksel Büyükelçiler iftarında konuşan Erdoğan, Türkiye’de Ethem Sarısülük’ün polis kurşunuyla ölmesini Mısır’da öldürülenlerle karşılaştırdı. Erdoğan, “Türkiye’de bir kişi polise şiddet uygularken ölüyor Twitter’da altını üstüne getiriyorlar. Mısır’da 300 kişi kuşunlanarak ölüyor, dünya sessiz. Bu insanlar ibadetini yaparken kurşunlanarak ölüyor, bizim feryadımız bunadır” ifadelerini kullandı. Anayasa konusuna da değinen Erdoğan, Anayasa çalışmalarında Meclis Başkanı Cemil Çiçek’i gösterdi. Çiçek’in sürecin devamı konusunda karar mercii olduğunu belirten Erdoğan, “Süreci bitirecek olan Meclis başkanımız olacaktır. O değerlendirir kararını verir. Yeni anayasayı yapalım diyoruz. Ama çıkıp Ak Parti yeni anayasanın yapılmasını engelliyor diyorlar. Biz diyoruz ki gelin şu mutabık kaldığımız 48 maddeyi hemen bir haftada çıkaralım. Hala buna evet diyemiyorlar” dedi.

Faiz lobisi ve AB’ye üyelik sürecini de değerlendiren Erdoğan şunları kaydetti: “Ne yaparlarsa yapsınlar, biz kararlıyız. Faiz lobisine de destek vermeyeceğiz. Reformlarımızda en önemli destek noktalarından birisi AB olmuştur. Son zamanlarda kendi değerleriyle çelişerek Türkiye’ye çifte standart uygulamışlardır. AB’ye ihtiyacımız var, tabii ki AB’nin de bize ihtiyacı var.”(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com