Erdoğan F.Bahçe'ye Başkan Olacakmış Ama..

Erdoğan F.Bahçe'ye Başkan Olacakmış Ama..
Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken Tayyip Erdoğan'a yaptığı ilginç teklifinin dönemin Başbakanı Erbakan'a takıldığını anlattı...

Milli Gazete'ye konuşan Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen, Başbakan Erdoğan ve merhum Başbakan Necmettin Erbakan'la ilgili çok ilginç bir anısını anlattı.

Ali Şen'in Erdoğan'a yaptığı terklif Erbakan'a takılmış. İşte Şen'in ifadeleri:

Başbakan Tayyip Erdoğan'ı uzun yıllardan beri tanıyorum ve sevdiğim bir insandır. Müthiş bir Fenerbahçelidir. Futbolla ilgisini bilmeyen yok. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken ben onu Fenerbahçe yönetimine "as başkan" yapacaktım. Çok da arzu etti, çok da istedi. Şadan Kalkavan'la birlikte, Aksaray'daki İSKİ binasında buluştuk. Bu teklifi yaptım. Çok mutlu oldu, çok heyecanlandı ayağa kalktı. Ama dedi ki izin almam lazım. İzin alacağı kişi de dönemin Başbakanı rahmetli Necmettin Erbakan. Yandaki odaya girdi geldi. Erbakan Hoca demiş ki "Sen herkesin başkanısın İstanbul'u yönetiyorsun. Fenerbahçe'nin yönetim kurulu üyesi olursan diğer kulüpler darılır, gönülleri kırılır. Onun için hayır de."

Şevket Kazan da Necmettin Erbakan gibi iyi bir Fenerbahçeliydi. Daha evvel de Erbakan Hoca, Adalet Bakanı Şevket Kazan'a "Bana Ali Şen gibi tuttuğunu koparan biri lazım, yanında biraz ders görseydi iyi olurdu" demiş. Tayyip Erdoğan'ı da tutmuştum ama koparamadım. Yani kaderde yokmuş. Recep Tayyip Erdoğan'a teklif yaptık, hatta ona teklif yaptım diye kongrede "Tayyip Erdoğan Atatürk'ün kulübü Fenerbahçe'de nasıl ikinci başkan olur" diye tenkit gördüm. Ben kongrede "Bütün İstanbul halkının seçtiği bir kişi Belediye Başkanı olduğuna göre, Recep Tayyip Erdoğan gelirse bize büyük güç katar" diyen başkanım. Teklif yaptığım doğru keşke gelseydi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com