Erdoğan fena tufaya geldi!

Erdoğan fena tufaya geldi!
Ne çektin be Emine Hanım bu İngilizce'den.. Alacan tabii, almayacan da ne yapacan? Mecbur!..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, ABD gezisinde Georgetown Üniversitesi ve Türkiye İş Kadınları Derneği ortaklığında düzenlenen “Barışın inşası ve gelişmede iş kadınlarının rolü” toplantısına katılarak konuşma yaptı. Konuşmadan sonra Erdoğan'a "Diktatörlüğün Psikolojisi" isimli kitap hediye edildi.

"BARIŞ SÖZDE KALMAMALI"

Erdoğan, Türkiye'nin son derece zor ve çalkantılı bir coğrafyada yer aldığını, hemen yanındaki Irak, Suriye ve Filistin'de, yine yakın çevre sayılabilecek Afganistan, Kuzey Afrika ve Afrika içlerinde, özellikle Somali'de ciddi sorunlar yaşandığını belirtti.

KIZLARIYLA GİTTİ

Barış, yalnızca sözde kalmamalı diyen Erdoğan, "Saman alevi gibi parlayıp sönen yardım kampanyalarıyla vicdanlar rahatlatılmamalı. Kadınlar için, çocuklar için, tüm masumlar için acilen adımlar atılmalı, kararlı girişimler yapılmalı, kalıcı çözümler üretilmeli. Şunu da hatırlatmak isterim ki, hep birlikte içinde olduğumuz bu gemide ağlayanlar olduğu sürece, gülenler huzur ve güvenlik içinde olamayacaktır. Her zamankinden çok daha fazla dayanışmaya, işbirliğine ihtiyacımız var. Kadınların ve çocukların sorunlarını, inanın, kadınlardan başkası çözmeyecek, çözemeyecektir" dedi.

KİTAP HEDİYE EDİLDİ

Toplantının devamında üniversitenin İranlı profesörü Fathali M. Moghaddam Erdoğan’a “The Psychology of Dictatorship” (Diktatörlüğün Psikolojisi) isimli kitabını hediye etti.

Kültür psikolojisi dalında çalışmalar yapan İran doğumlu Moghaddam eğitimine İngiltere’de devam etmiş. Birleşmiş Milletler’de ve Kanada'daki McGill Üniversitesi’nde çalıştıktan sonra 1990 yılında geldiği Georgetown Üniversitesi’nde halen görevini sürdürüyor.  

İranlı psikoloji profesörünün yeni çıkan kitabı psikolojik süreçler olan saldırganlık, sadakat, korku ve geleneklere bağlılığın diktatörlüğü sürdürme ve geliştirme aracı olarak nasıl kullanıldığını konu alıyor. Demokrasi ile diktatör eğilimler arasındaki değişen ilişkilere değinilen kitapta, demokrasileri diktatörlüğe dönüştüren unsurlar anlatılıyor. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com