Erdoğan Fethullah Gülen'i 'vatan hainliği' ile suçladı!

Erdoğan Fethullah Gülen'i 'vatan hainliği' ile suçladı!
Başbakan Erdoğan Cemaat lideri Fethullah Gülen'i çete lideri olmakla ve vatana ihanet ile suçladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Başakşehir'deki konuşmasında cemaate yine çok sert sözlerle yüklendi. İsim vemeden Fethullah Gülen'e elebaşı diyen Başbakan ağır ithamlarını bu konuşmasında da sürdürdü. 

İşte Başbakan'ın konuşmasında cemaatle ilgili söylediği o sözler...

OLUR YA SİZİN DE KAPINIZI ÇALABİLİRLER

Dün MİT'in tırlarına yapılan saldırının görüntüleri yayınlandı. İşte o paralel yapı... Var ya bir paralel yapı.. Bunu öğrendiniz değil mi? Olur ya sizin kapınızı da çalabilirler.. Bazı bayanlar ablalar gelebilir. Onlara şunu söyleyin. Biz halimizden memnunuz. Biz ülkemizde olanları görüyoruz eğer sizin de kendinize güveniniz varsa partinizi kurun da öyle ortaya çıkın deyin. O paralel savcı operasyon yapıyor. MİT mensuplarına silah doğrultuyor yere yatırıp tekmeliyor. Emniyetin jandarmanın yargının içine sızan paralellerin talimatıyla yapıyorlar. Yurt dışındaki odaklardan talimat alarak kendi ülkelerinin istihbarat teşkilatına silah doğrultacak kadar vatana ihanet içindeler. Benim ülkemin istihbaratı Suriye'deki bayır bucak Türkmenlerine insani yardım götürecek birileri de gelip bunu zorbalıkla engelleyecek. Ey Paralel yapının savcısı. Sen benim bilgim olmadan iznim olmadan MİT'e müdahale edemezsin. Yasa bunu emrediyor. Bu ne cesaret. Bu millet bunu affetmez. Bu millet bunu unutmaz. Bu ihanetin bu ajanlık faaliyetinin hesabını hepsinden soracağız. Kim adına yapıyorlar bunlar ortaya çıkacak. Bunlara talimat veren elebaşılarından da soracağız. Şu anda medyada hem hükümete hem Türkiye'ye yönelik operasyonu sabırla izliyorum. Bir kısım medyanın manşet ve köşe yazılarıyla yalanlarıyla nasıl bir aşağılık operasyon içinde olduğunu görüyoruz. Biz bu operasyonları çok iyi biliriz. Bizim hayatımız bu tür operasyonlarla mücadele etmekle geçti. 1994'te seçildiğim andan itibaren bu manşetlerle üzerimize geldiler. Muhtar bile olamaz dediler. Ne oldu? Milletimiz bırakın muhtarlığı Başbakan yaptı. 28 Şubat'ta üzerimize geldiler. Danıştay cinayetinde partimizi kapatma cinayetinde üzerimize geldiler. Biz bu manşetlerle çarpışarak büyüdük. Bundan sonra da asla boyun eğmeyiz. Bu operasyonlar karşısında geri adım atmayız. Ellerinden geleni yapsınlar. Hangi manşeti atarlarsa atsınlar. Biz bunlara boyun eğmeyecek ve aldanmayacağız.

KABATAŞ'TAKİ SALDIRIYI GÜNDEME GETİRDİLER

Şimdi bu medya arkasına belli sermaye çevrelerini ve paralel yapıyı alarak bize gündem dayatıyor. Üzerinden aylar geçtikten sonra Kabataş'taki saldırının görüntülerini yayınlıyorlar. Kardeşlerim Türkiye genelinde gezi olayları sırasında başörtülülere yapılan saldırıları görmüyorlar. Bir mağdurenin ifadelerine tutanaklarına adli tıp raporuna itibar etmiyorlar. Darp izlerine itibar etmiyorlar. Çıkmışlar bir görüntü üzerinden olayın nasıl olmadığını anlatmaya çalışıyorlar. İşte bu kadar sorumsuzlar. Kadına şiddet konusu gündeme gelince bunlar aslan kesilir. Ama sözkonusu olan bir dindar ise başörtülü ise pusulaları böyle şaşar. Elinizden geleni yapın. Heybenizde ne varsa hepsini çıkarın. Ne marifetiniz varsa onu yapın. Son manşeti benim milletim atacak milletim... 30 Mart'ta sandıkta atacak. Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Medya ve sermaye bu kadar pervasız olamaz böyle darbe yapamaz. Hiçbir demokratik ülkede böyle darbe girişimi yapılamaz. Yargıdaki savcılara sesleniyorum. Sizin düşünceniz ne olursa olsun adalet başka şey. Vicdanınızın sesini hakkı hukuku tecelli ettirmek suretiyle karar verin. Aklınızı kiraya vermeyin. Yargı içinde bir kısmın akılları ve iradeleri ipotek altında. Bir yerden talimat gelmedikçe adım atamıyorlar. İşte o ses kasetleri sosyal medyada yayınlandı. Yargının içinde şu kadar emniyette bu kadar var diyor. Hale bak ya... Hale bak...

BUNLARI EN KISA ZAMANDA TOPRAĞA GÖMERİZ

Bunların derdi Türkiye Cumhuriyeti devleti değil paralel yapı... Paralel bir devlet anlayışı. Bu operasyonların bu darbenin hesabı sorulur. Sadece paralel yapıdan değil o paralel yapının kukla gibi parmağında oynattığı siyasi partilerden medyadan da bunun hesabı sorulur. Bu paralel yapı milletvekillerinin gazetecilerin işadamlarının sanatçıların da kayıtlarını tutmuş. Sesli ve görüntülü kayıtlarla şantaj yapıyorlar. Herkesi tehditle yanlarına çekmeye çalışıyorlar. Buradan çağrı yapıyorum bu tehdite boyun eğmeyin. Bu şantaja boyun eğmeyin. Bu kasetçilerin siyaseti dizayn çabasına Türkiye'ye ihanet etmesine ortak olmayın. Eğer bir olursak beraber olursak bu mücadeleyi beraber yürütürsek bu kaset siyasetini en kısa zamanda toprağa gömeriz hesabını da birlikte sorarız.

HOCA DEDİKLERİNİZ İHANET İÇİNDE

Bu yapının içindeki masumlara sesleniyorum. Hoca dedikleriniz abi dedikleriniz abla dedikleriniz hem size hem kendi ülkelerine karşı apaçık bir ihanetin içindeler. Sizin saf ve temiz duygularınızı istismar edip sizin ülkenize kastetmiş durumdalar. İşte MİT'e yapılan saldırı savcılara hakimlere verilen haince talimatlar. İstismarlar iftiralar ortada. Kardeşlerim sevgili peygamberimize yapılan hakaret saygısızlık ortada. Böyle bir şey olabilir mi ya? Peygamber Efendimiz miraçtan iniyor bir kamyona biniyor senaryodaki divaneler koşuyorlar. Bu nasıl bir anlayıştır... Her an görüyorsunuz şecaat arzederken sirkatin söylüyorlar. Dağıttılar bunlar dağıttılar... sevgilii Peygamberimiz rüyada görüp twit atıyorlarmış. Peygamberimiz onlara twitleri iki kat arttırın diyormuş. Uzaktaki o masum ses de doğru arttırın diyor. Böyle saçmalık olabilir mi? Her yol mübah gören bu hainlerle aranıza artık lütfen mesafe koyun. Birileri broşür bastırmış. AK Parti'ye oy vermeyin kim güçlüysa ona oy verin diyormuş. Bu broşürleri dağıtanlara sesleniyorum. Kime hizmet ettiğinizi bir düşünün. Sizin dağıttığınız broşürleri millet zaten yırtıp atıyor. Kime hizmet ettiğinizi düşünün... Bu istiklal mücadelesidir. MİT'e karşı saldıran hainlerle mücadeledir. Herkes tek yürek olmalıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com