Erdoğan gazeteciyi arayıp küfür etmiş

Erdoğan gazeteciyi arayıp küfür etmiş
Birgün gazetesi yazarı Nazım Alpman, bir televizyon kanalında yayınlanacak belgesel için çekim yaptığı Hürriyet gazetesinin eski yazarlarından Yalçın Pekşen'in anlattığı ilginç bir anıyı köşesine taşıdı.

İşte Alpman'ın aktardığı o anı:
 

"1994 Yerel Seçimleri öncesinde Refah Partisi İstanbul Belediye Başkan adayı Tayyip Erdoğan propaganda çalışmalarını son model 600 Mercedes ile yürütüyor. Ancak bir sorun var. Bu araç Almanya plakalı olmasına karşın üzerine yerli bir plaka konulmuş. Plakanın sonu 300 ile bitiyor. Pekşen'in dikkatini çekiyor bu durum. Trafik Tescil Dairesi'ne gidiyor, araştırıyor. Plaka başkasına ait... Onu da buluyor. Adam 'benim haberim yok' diyor. Kendi aracı olan minibüste de takılı duruyor. İkisinin fotoğraflarıyla haber Hürriyet'te Yalçın Pekşen'in köşesinde yer alıyor.

Gazetenin yayınlandığı gün Tayyip Erdoğan telefondan Yalçın Pekşen'i arıyor. Oldukça sert üslupla niye böyle bir haber yaptığını sorup, amacının ne olduğunu soruyor. Yalçın Pekşen 'gazetecilik yapıyorum, başka amacım yok' diye tersliyor. Muhatabı işi küfür boyutuna taşıyınca da, aynı tondan bir yanıt verip telefonu yüzüne kapatıyor: -Hadi oradan"
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com