Erdoğan geçmişi unuttu

Erdoğan geçmişi unuttu
Başbakan Erdoğan AKP grup toplantısında konuştu. Öyle sözler söyledi ki dinleyenler ‘Erdoğan dün söylediklerini unuttu mu?’ diye sormaktan kendini alamadı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AKP grup toplantısında gündeme ilişki değerlendirmelerde bulundu. CHP'nin ve bazı yazarların kopardığı fırtınanın yeni olmadığını vurgulayan Erdoğan, CHP'li Emine Ülker Tarhan'ın "Dindarlık ölçme cihazın varsa çıkar da görelim" sözüne "Siz bu ülkede yıllardır laikliği nasıl ölçtünüz? Hangi cihazı kullandınız?" diye cevap verdi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Yıl 2012…


“Anayasa'nın 24. maddesini açın okuyun. Dindar insandan çağdaş olamaz mı, hem çağdaş hem dindar olamaz mı bir insan? Dindarları ne zannediyor acaba? Bunlar maalesef çağdaşlığı da anlamış değil. Dün Fatih Projesi'yle bunlara yeni bir ders verdik. Dindarlığı savunan başbakanın projesi. Niçin sizler bunları yapamadınız?”

Yıl 1993…

“Nedir bu laiklik diyorsun, tarif etmiyor. Bu ülkenin yüzde 99’u Müslüman. Hem laik hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın ya laik. İkisi bir arada olduğu zaman ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil ikisinin bir arada olması. ‘Ben Müslümanım’ diyenin yanına gelip aynı zamanda da ‘laikim’ demesi mümkün değil. Çünkü Müslümanın yaratıcısı olan Allah kesin hakimiyet sahibidir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir cümlesi. Yalan. Koskoca bir yalan.”

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com