Erdoğan geliyor diye CHP adayının afişleri indirildi

Erdoğan geliyor diye CHP adayının afişleri indirildi
CHP Uşak Belediye Başkan Adayı Bülent Yazgan, seçim çalışmaları kapsamında kiraladığı billboardlardaki afişlerinin Tayyip Erdoğan'ın kente gelmesi nedeniyle sökülüp, yerine AKPi Adayı Nurullah Cahan'ın afişlerinin asıldığını açıkladı.

Olaya tepki gösterip, gerekli girişimlerde bulunmalarının ardından tekrar kendi afişlerini bilboardlara astırdığını belirten CHP Uşak Belediye Başkan Adayı Bülent Yazgan, "Başbakanın geçiş güzergahında bulunan afişlerim, Uşak AKP adayının afişleri ile değiştirilmiş. Bu çirkin saldırıyı kendim ve mensubu olduğum CHP adına kınıyorum. Bu olayı kul hakkı yemenin ne demek olduğunu bilenlerin vicdanına bırakıyorum. Yapılan bu olay öncesinde izin alınması ya da bilgi verilmesi halinde afişlerin değiştirilmesine müsade edebilirdik. Ama sormadan böyle bir şey yapılmasını çok büyük saygısızlık olarak görüyorum. Temiz siyaset için aday oldum" dedi.

CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan ise, "Anlaşmasını yaparak parasını ödeyip bilboardlarda astırdığımız adayımız Bülent Yazgan'ın seçim afişleri, 'Başbakan Erdoğan Uşak'a geliyor' denilerek sökülmüş yerine AKP adayının afişleri asılmış. Olayı duyar duymaz hemen müdahale ettik ve adayımızın afişlerini yeniden astırdık. Bu olayı kınıyoruz. CHP'ye yapılan bu olay 30 Mart'ta Uşak'ta hezimete uğrayacak AKP'nin bir oyunudur" diye konuştu.

AKP Uşak Belediye Başkan Adayı Nurullah Cahan ise kendisinin böyle bir olaydan haberi olmadığını söyledi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com