“Erdoğan gelmesin, istemiyoruz”

“Erdoğan gelmesin, istemiyoruz”
Filistin Yönetimi'nden bir yetkili Başbakan Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki haftalarda gerçekleştirmeyi planladığı Gazze ziyaretine karşı olduklarını açıkladı.

İsrail’in önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post’un aktardığına göre, Ramallah’tan adı açıklanmayan bir yetkili, “Filistin Yönetimi liderliği Türk hükümetini böyle bir ziyarete karşı olduğumuz konusunda bilgilendirdi. Çünkü böyle bir durum Filistinliler arasındaki bölünmeyi daha da derinleştirecektir” dedi.
 
Yetkili, “Gazze Şeridi bağımsız bir Filistin devleti değil, Hamas da Filistinlilerin meşru temsilcisi değil”  diye konuştu.
 
Batı Şeria’da hakim olan Filistin Yönetimi daha önce de Katar Emiri ile Malezya Başbakanı’nın Gazze ziyaretlerine karşı çıkmış ancak iki lider de her türlü itiraza karşın ziyaretlerini gerçekleştirmişti.
 
Tunus Devlet Başkanı ise yine Ramallah’tan gelen tepkiler üzerine ziyaret planını geri çekmişti.
 
'ABBAS'I DA GÖTÜRECEK' İDDİASI
 
Bu arada Londra’dan yayın yapan El Kuds el Arabi gazetesi Erdoğan’ın Filistin Yönetimi Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı da Gazze’ye beraberinde götürebileceğini iddia etti. Habere göre Ankara El Fetih ile Hamas arasındaki anlaşmazlığı çözmek adına atılan adımlara destek vermeye karar verdi.
 
Gazete ayrıca Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Filistinli ve Arap liderlerle konuyla ilgili görüşmeler yaptığını da aktardı.
 
'ERDOĞAN İSRAİL'İ PİŞMAN ETMEYE ÇALIŞIYOR'
 
İsrail’in geçtiğimiz hafta göreve başlayan yeni kabinesinde Sanayi, Ticaret ve İstihdam Bakanı olarak görev alan aşırı sağcı Yahudi Evi lideri Naftali Bennett ise Başbakan Erdoğan’ın “İsrail’i özür dilediğine pişman etmek istediğini” öne sürdü.
 
Bennett, “Görünen o ki, Erdoğan İsrail’i özür dilediğine pişman etmek için elinden geleni yapıyor. Bir yandan da İsrail-Türkiye ilişkileri pahasına kişisel ve gaddarca bir kampanya yürütüyor” diye konuştu.
 
Hiçbir ülkenin ilişkileri yenileyerek İsrail’e iyilik yapmadığını da belirten Bennett, “Erdoğan gelecekte terörün hedefi olursak yanıtımızın daha yumuşak olmayacağını anlamalı” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com