Erdoğan Gözlerindeki Işığı Böyle Yazdı!

Erdoğan Gözlerindeki Işığı Böyle Yazdı!
Kılıçdaroğlu'nun ardından Bahçeli de twitter'a girdi. Bunu tercih etmeyen Başbakan nedenini bir makale ile anlattı...


Başbakan Tayyip Erdoğan, International Herald Tribune Gazetesi'nin yılbaşı ekinde yayınlamak üzere teknoloji konusunda makale yazdı.

Erdoğan makalesinde 12 yıl önce (cezaevinde yatarken) yazdığı mektupları hatırlatarak, daha sonra karşısına çıkan binlerce mektup arkadaşının gözlerindeki ışığı gördükçe hiçbir elektronik ilişkinin bu insan sıcaklığını taşımaya yetmeyeceğini düşündüğünü yazdı.

İşte Erdoğan'ın "Gözdeki ışığın yerini tutmaz" başlığıyla gönderdiği makale:

Özellikle bilişim teknoljisindeki baş döndürücü gelişmeler, en karmaşık iletişim süreçleri üzerinden işleyen siyaset de derinden dönüştürüyor. Günümüzde siyasiler kitlelerine ulaşmak için teknolojiyi daha fazla kullanıyorlar. Ancka yaygınlaşan teknoloji insan etkileşimini zayıflatıyor. Bir zamanlar yüz yüze iletişim, afiş el ilanı broşür gazete dergi gibi basılı malzemeler ile radyo ve televizyon bileşik ortamında şekillenen siyaset, bugün artık cep telefonları internet ve türevleri ve melezleri üzerinden kendine yeni mecralar buluyor.

Böylesine yayılan, genişleyen bir ortamın sağlaşması da kaçınılmaz görünüyor. Biz işte bu sığlaşma ve yüzeyselleşme tehlikesine karşı hakla sıcak teması, insana yüz yüze iletişimi çok önemsiyoruz. Bazılarının “modası geçmiş” saydıkları geleneksel iletişim biçimleri, bizim siyasal etkinliklerimizin merkezinde yer almaya devam ediyor. Bunun evrensel insani değerlerin ve temel ilkelerimizin korunup geliştirilmesi açısından da çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Şüphesiz biz de gelişen teknolojinin imkanlarından en iyi şekilde yararlanmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ama dediğim gibi geleneksel insani değerlerimizi, teknolojini baş döndürücü hızı ve çeşitliliği içinde kaybetmemek için yüz yüze iletişimden kopmamak gerektiğini de hiç unutmuyoruz. Ben şahsen kitlesel ve bireysel iletişim araçlarından çalışma arkadaşlarımın da katkılarıyla en yüksek düzeyde yararlanmaya çalışıyorum. Ama bundan 12 yıl önce el yazısıyla yazdığım-cevaplandırdığım binlerce mektup nedeniyle gerek ülkemde gerekse yurtdışı gezilerinde karşıma çıkan binlerce mektup arkadaşımı onların gözlerindeki ışığı gördükçe hiçbir elektronik ilişkinin bu insan sıcaklığını taşımaya yetmeyeceğini düşünüyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com