Erdoğan Grup Toplantısında!

Erdoğan Grup Toplantısında!
Başbakan Erdoğan son gurup toplantısı konuşması..

Hakkari'den yine üzücü bir haber aldık. 6 askerimiz şehit oldu 15 askerimiz yaralandı. 1 terörist ölü ele geçirildi. Bölgede operasyonlar devam ediyor. Ailelerine baş sağlığı diliyorum...

Bu süreçte vereceğimiz dayanışma çok önemli. Bu sorunu çözecek akşamdan sabaha çözecek bir sihirli değnek yok. Bu konuda en ufak bir geri adım atmak yok. Kimlerin üzerine ne görev düştüğü malumdur. Bu olay sadece bir güvenlik olayı değildir. yıllar yılı böyle bakıldı ve malum durum ortada.

Parlamento, STK'lar hep birlikte bir dayanışma içerisinde teröristlerle vatandaşlarımız ayırabilir ve araya o perdeyi koyabilirsek her şey daha kolay olacaktır.

1974 yılındaki hareket sonrası 36 yıldır KKTC'de barış ortamı var. Başbakan yardımcımız Cemil Çiçek kutlamalara katılıyor.

Genel Kurul çalışmalarınında sona yaklaşmış durumdayız. Ülkemiz için son derece önemli yasaları yasallaştırmanın da gönül huzuru içerisindeyiz.

Muhalefete rağmen çalışmalarımızı sürdürdük. Ancak şu hususa özellikle dikkatlerinizi çekmek istiyorum. AKP hizmet için gayret gösterirken onlar kendi hırslarını bizlere dayatmaya çalıştılar. Bunlar yapmayı değil, yıkmayı biliyorlar.

Bu ülkenin yerinde saymasına biz karşı çıktık. Hayal kırıklıklarına karşı çıktık. Biz vizyon oluşturmayı tercih ettik. Çetelere hukuk dışı örgütlenmelere karşı çıktık. Şunu samimiyetle ifade ediyorum: Paketteki maddeler CHP,MHP ve BDP'nin üst yönetiminin uykularını çok ciddi şekilde kaçırıyor. Tek başlarına kaldıklarında aka kara demenin vicdanlarını nasıl rahatsız ettiğini biliyoruz.

Sırf Ak Parti yapıyor diye aka kara dedikleri çok açık bir şekilde ortadadır.

Neden hayır dediklerini, kendilerine de millete de izah edemiyorlar. Meseleyi şahsileştirmenin ötesine geçemiyorlar. dikkatli takip edin, izleyin, dinleyin, anayasa maddeleriyle ilgili bir söz bulamayacaksınız. Neredeyse bu ülkenin bütün sorunlarının çözümünü bu paketten bekliyorlar. Allah aşkına sizin işsizliği çözme konusunda elinizde bir reçeteniz var mı?

Şu anda ABD'ye, AB ülkelerine, Japonya'ya bakın işsizlik nerede, Türkiye'de nerede.. Nisan ayı işsizlik rakamları açıklandı. Göreceksiniz önümüzdeki aylarda işsizliği yüzde 12'nin altına düşeceği müjdesini buradan veriyorum.

Milli iradenin güç kazanması için tarihi bir adım atmaktayız. Sadece AK Parti seçmeni değil, diğer partilerin tabanları da bizi çok iyi anlıyorlar. Miting meydanlarında bunu en güçlü şekilde söylemeye devam edeceğiz. Yalan yanlış ifadelerle bunu kullanmaya çalışıyorlar. Bu Ak Parti'nin paketi değildir. bu bir Türkiye projesidir, bir millet projesidir. Benim vatandaşım 22 temmuzda, 29 martta hangi partiyi tercih ederse etsin, 12 eylülde yapacağı tercih siyasi partilerle ilgili bir tercih değildir. Referandum demokratik bir hak, bir demokratik tercih yöntemidir. Hükümet icraatlerını değil kendi geleceğini oylayacak. Bu noktada tereddüt yaşayanlar kendi vicdanları ile muhasebe yaparak aklın yolunu yani evet'i tercih edeceklerine tüm kalbimle inanıyorum.

Bakınız Necdet Adalı daha 19 yaşındayken cinayet işlediği iddiasıyla tutuklandı. suçsuzluğunun ortaya çıkacağına o kadar emindi ki cezaevinde kaçanlara katılmadı. Necdet Adalı 22 yaşındayken 1980'de asılarak idam edildi. Şahir Nevzat Çelik'in Adalı için yazdığı şiir her şeyi ortaya koyuyor.

Beni burada arama anne/kapıda adımı sorma/saçlarına yıldız düşmüş koparma anne/..

12 Eylül'de idam kararının verildiği ilk gençti. Sonradan suçlular yakalandı failler belli oldu ama Necdet Adalı geri gelmedi. 12 Eylül'de asılan solcularla denge kurmak için Mustafa Pehlivanoğlu'nu idam ettiler. Mustafa'dan geriye şu satırlar kaldı. 'Sevgili anneciğim, babacığım.. Sizler beni bugüne kadar yetiştirdiniz. Hakkınız helal edin. Ben sizlerin bir evladı olarak Cenab'ı Hakkın ve Peygamberimizin yolundan ayrılmadık. Ben de kardeşim Haydar'ın yanına gideceğim. Eğer benim bir suçum varsa çekeceğim ama yoksa... '


--------------------------------------------------------------------------------

BAŞBAKAN ERDOĞAN UZUN SÜRE KONUŞAMADI. GÖZLERİ DOLAN BAŞBAKAN SESSİZ KÜRSÜDE KALDI. BU SIRADA PARTİ GURUP TOPLANTISINDA BÜLENT ARINÇ'IN DA ARALARINDA BULUNDUĞU PEK ÇOK İSİM GÖZYAŞLARINI TUTAMADI


--------------------------------------------------------------------------------

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Mamak Cezaevi'ndeki o şiirini biliyorsunuz.....

12 Eylül'de bir mağdurumuz da Kültür Bakanımız Ertuğrul Günay'dır. Babası vefat ettiğinde cenazesine katılamamıştır...

Mustafa'nın Allahından bulacaklar dediği gün 12 Eylül 2010 günüdür. Yıllarca solcuları kullanan ama 12 Eylül'le hesaplaşamayan CHP siz hesaplaşamazsınız da biz hesaplaşacağız. Sabah namazında başına dipçik yiyerek hayatını kaybedenlerin hakkını soracağız. Ben MHP'li kardeşlerimden, CHP'ye gönül vermiş kardeşlerimden, BDP'li kardeşlerimden bir daha 12 Eylül yaşanmasın diye Evet bekliyorum.

Üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne geçiş için evet diyecekler.

Esnafımız, sanatkarımız hükümetin politikalarında söz sahibi olabilmeleri için evet diyeceklerdir. Burada aklın yolu bellidir, evet diyeceklerdir. MHP, BDP, CHP hayırın içini dolduramazken biz neden evet denmesi gerektiğini anlatacağız. Günlerdir hayır diyorlar ama hangi gerekçeyle hayır dediğini bilmiyorlar.

16 yaşındaki çocuğun idam sehpasına götürülmesine karşı çıkıyorsun da neden neden hayıre diyorsun. Bunlar neden hayır denilmesi gerektiğini söylerlerken aslında neden evet demek gerektiğini anlatıyorlar.

Bizi yüce divanla tehtit ediyorlar. Biz bu yola canımızı koymuşuz. O kırı sıkı tehtidler bizi ırgalamaz. Bizim Anayasa Mahkemesi'nin bahçesinde yere ihtiyacımız yok. Bize Anayasa Mahkemesi'nde ev ayarlayacağına o bahçeye kurduğu gecekondudan çıksın. Hadi oraya gecekondu yaptınız arsa sahibini rahat bırakın. Kimlerin hayır cephesinde olduğunu halka anlatacağız. Bugün kimlerin hayır türküsü söylediğini görmeliyiz.

Benim MHP'li kardeşlerimin kendilerine yüklenen emanet hıyanet ediyorlar.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com