Erdoğan-Gül anketinde çarpıcı sonuç

Erdoğan-Gül anketinde çarpıcı sonuç
Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda tartışmalar sürerken, yapılan bir anket, halkın kimi istediği kimi istemediği konusunda çarpıcı bir sonuç ortaya koydu.
Yapılan araştırmaya göre AKP tabanı Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı olarak görmek istemiyor.
 
Yüzde 51.6’lık kısım Abdullah Gül’ün yeniden Cumhurbaşkanı olmasına destek verirken, Köşk’te Başbakan Erdoğan’ı görmek isteyen AKP’lilerin oranı yüzde 38.8’de kaldı.
 
Metropoll Stratejik ve Sosyal Araştırmalar tarafından yapılan “Eylül-2012 Türkiye Siyasal Durum Araştırması”, Türk siyasetine ilişkin ilginç bir sonuç ortaya koydu. Anket sonuçlarında, çoğunluğun Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasına destek vermediği gözlendi.
 
"Gül aday olabilir, neden olmasın?"
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Ahmet Sever'in sözleri geçtiğimiz haftalarda gündeme bomba gibi düşmüştü. Sever, “yeniden aday olmasının engellenmek istenmesinin Gül’ü çok üzdüğünü ve kırdığını söylemişti.
 
Ahmet Sever'in "Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan ile bir çatışma, çekişme görüntüsü vermemeye özen gösterdi, hâlâ gösteriyor. Ama aynı özeni partinin bazı önemli isimlerinin göstermemesi ve uluorta konuşmaları gerçekten hoş olmadı" sözleri, AKP'deki derin çatlağı ve üstü örtülen büyük yarışı gözler önüne sermişti.
 
Danışmanların diliyle büyük düello
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever'in açıklamalarına bir yorum da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanından gelmişti.
 
CNN TÜRK'te yayınlanan Ankara Günlüğü programında Hande Fırat ve Enver Aysever'in sorularını yanıtlayan AKP Genel Başkan Danışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, "Ahmet Sever'in Cumhurbaşkanı ile ilişkisinin ne düzeyde olduğunu bilmiyorum ama bazı danışmanlar kraldan çok kralcı olabiliyor, durumdan vazife çıkarabiliyor" demişti. (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com