Erdoğan, Gül'e tasfiye listesi göndermiş

Erdoğan, Gül'e tasfiye listesi göndermiş
Hükümetin, yolsuzluk operasyonlarının ardından kamu kurumlarında başlattığı Cemaat tasfiyesinin Köşk’e de sıçradığı ortaya çıktı.

Başbakanlığın, Köşk’teki Cemaat üyeleri ile ilgili bir çalışma yaparak Cumhurbaşkanı’na sunduğu, Köşk’ün de raporu inandırıcı bulmayarak Başbakanlığa iade ettiği belirtildi.

Taraf gazetesinden Güler Yılmaz'ın kulislere dayandırdığı habere göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın emri ile bakanlık ve kamu kurumlarında cemaate yakın olduğu belirtilen isimler tek tek fişlenerek aktif görevden uzaklaştırıldı. Aynı çalışmanın bir benzerinin de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bilgisi dışında Çankaya Köşk’ü için yapıldığı öne sürüldü. Cumhurbaşkanı Gül’ün danışmanları ve çalışanlar olmak üzere tek tek isimler üzerinde ayrıntılı rapor hazırlandı. Hazırlanan raporlar da gereğini yapılmak üzere Çankaya Köşk’üne gönderildi. Söz konusu dosya bürokratlar aracılığıyla Cumhurbaşkanı Gül’ün önüne koyuldu. Dosyada yer alan bilgileri inceleyen Abdullah Gül’ün bilgileri inandırıcı bulmayarak, “bunlar boş işler” diyerek dosyanın iade edilmesini istediği öne sürüldü.(MUK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com