Erdoğan Hak-İş konferansında konuştu

Erdoğan Hak-İş konferansında konuştu
Başbakan Erdoğan Hak-İş konferansında konuştu

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

Bir cinayet şebekesiyle karşı karşıyayız. İnsanlıktan nasibini almamış kirli odakların basit stratejik adımları olarak da adlandırılabilir. Terörle arasına mesafe koyamayan zihniyetler var. İçerde de var dışarda da var: Tarih bu zihniyetleri yazacaktır.
 
Milletimiz suçlunun adını koyamayan zihniyeti asla unutmyacaktır. Bu cinayet şebekelerinin Avrupa'nın pek çok şehrinde elini kolunu sallayarak dolaşanları da bu millet unutmayacaktır. Bu ülkeler bilsin ki bu suçtan onların üzerine de kara bir leke düşecektir. Bütün milletimizin bu menfur saldırıların zamanlamısına dikkatleri çekmek isterim.
 
Ne zaman barışın, demokrasinin tahsisis konusunda adımlar atıldığında böyle saldırılar geliyor.
 
Yine ülkemizde demokrasiyi geliştirmek, acil ve eşitlikçi ülkede yaşamak için adımlar atsak bu örgüt bu türden adımlar atmıştır. Bölgeler arasındaki gelir farklılığını gidermeye yönelik çabalarımız sırasında da bu adımlar atılıyor.
 
Geçtiğimiz dönemlerde demokratik açılım vizyonunu ortaya koyduk terör saldırıları da kendisini göstermiştir. Yeni anaysayı görüştüğümüz gün terör yine kanlı yüzünü göstermiştir. Bu tesadüfen olmuyor. Milletimiz bunu çok iyi görmeli. Medya bunu somut örneklerle ortaya koymalı. STK'ların ortak aklın oluşmasına yönelik katkı gerçekleştirmelidir.
 
İspanya'da ETO 48 yıl sonra silah bıraktı. Mevkidaşım diyor ki biz herkesin desteğini alarak bunu sağladık..Biz eğer muhalefetimizle medyamızla bu konuda birlik atamazsak süreç daha da uzayabilir.
 
Herkesin aklıselim ve sağduyu içinde hareket etmesi lazım. Partilerimiz hala iktidar partisi olarak bizi hedefe koymanın gayreti içerisinde. Halkımzıın bu tarz oyunlara geldiğini sanıyorsanız bunda da yanılıyorsunuz. Siyaset hala bunu kavramış değil.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com