"Erdoğan hakkında kırmızı bülten" iddiası

"Erdoğan hakkında kırmızı bülten" iddiası
MİT Orta Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu, ölmeden önce kendi el yazısı ile yaptığı açıklamada, çarpıcı iddialarda bulunduğu ortaya çıktı.

MİT Orta Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu, ölmeden önce kendi el yazısı ile Aydınlık'a yaptığı açıklamada, Alman devletinin Tayyip Erdoğan'ın İsviçre bankalarındaki gizli hesap bilgilerini açıklamaya hazırlandığını ifade etti. 

Önceki açıklamalarında Kozinoğlu, Alman istihbarat örgütü BND'nin Erdoğan'ın İsviçre bankalarındaki 8 ayrı gizli hesapta 800 milyon doları olduğunu saptadığını, BND'nin Erdoğan'ın gizli hesap bilgilerini 30 milyon dolar karşılığında İsviçre'de bir banka müdüründen temin ettiğini belirtmişti. Diğer yandan Kozinoğlu, Almanya'nın 2. Deniz Feneri davasını açmaya hazırlandığını da belirterek, “Alman mahkemeleri bu dava kapsamında Başbakan Tayyip Erdoğan'ı ifade vermeye çağıracak” diyor. Zahit Akman ile birlikte Deniz Feneri sanıklarının da ifadeye çağrılacağını belirtilen Kozinoğlu, ifadeye çağırılanların gitmemesi durumunda Almanya'nın haklarında “kırmızı bülten” çıkartacağını açıklıyor.
 
İsviçre dışında da gizli hesaplar
 
Kozinoğlu, Türkiye'deki Deniz Feneri soruşturmasının bu şekilde sonuçlanacağını bilen Almanya'nın 2. iddianame ile “davayı getirip Recep Tayyip Erdoğan'a kilitleyip” ifadeye gelmemeleri durumunda da “kırmızı bülten çıkarılacak” diyor. Kozinoğlu, Almanya'nın hazırlığını yaptığı 2. Deniz Feneri iddianamesinde Erdoğan'ın gizli hesap bilgilerinin de açıklanacağını vurguluyor. Almanya'nın Erdoğan'ın İsviçre dışındaki diğer ülkelerdeki gizli hesaplarını da bulduğunu belirten Kozinoğlu'ndan, Tayyip Erdoğan'ın İsviçre dışındaki ülkelerde de gizli hesapları olduğunu öğreniyoruz. Kozinoğlu, “Almanya, Fransa ve Hollanda gizli servisleri AKP bağlamında son üç yıldır yoğun bir şekilde kendi aralarında bilgi paylaşımı gerçekleştirmektedir” diyor.
 
'Gelmezse kırmızı bülten çıkartılacak'
 
İşte Kozinoğlu'nun gündem yaratacak çok önemli açıklamaları:
 
“Almanya çok yakında Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 banka hesabını (İsviçre bankalarındaki) yayınlayacaktır/yayınlamaya hazırlanmaktadır. Almanya ayrıca RTE (Recep Tayyip Erdoğan)'ın diğer ülkelerdeki gizli hesaplarını da bulmuştur/tespit etmiştir. Almanya, Deniz Feneri'nin ikinci davasını açıp elindeki mevcut bilgiler doğrultusunda başta Tayyip Erdoğan ile Z. (Zahit) Akman'ı ve diğerlerini Alman mahkemelerinde ifade vermeye çağırmaya, gitmedikleri takdirde de haklarında kırmızı bülten çıkarmaya hazırlanmaktadır.”(NSE-SYK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com