Erdoğan için belge yeterli mi?

Erdoğan için belge yeterli mi?
Başbakan, MİT Müsteşarı Fidan hakkındaki iddialar için “belge gelmediği sürece sırtımızı dönmeyiz” dedi. Biz de belgeli olanları hatırlatalım dedik…
ANALİZ | SANSURSUZHABER.COM

Başbakan Recep Tayyip Erdoğa
n Kosova ziyareti öncesinde havalimanında MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili iddialarla ilgili 'Biz bu arkadaşlarımızı yedirmeyiz, arkasındayız. Karşımıza belge gelmediği sürece sırtımızı dönmeyiz' dedi. Demek ki Başbakan'ın bir arkadaşının arkasında durmaması için 'belge' yeterli. Peki gerçekten öyle mi?
 
 Başbakan Erdoğan kimleri yedirmedi ki (!) Yolsuzlukları, cinayetleri, ihmalleri hep görmezden geldi. İşte Erdoğan'ın yedirmeyiz yedirtmeyiz diye diye yedirdikleri:
 
1. Uludere olayında 34 köylü bombalanarak öldürüldü ancak aradan geçen 2 yıla rağmen Başbakan, başta MİT olmak üzere failleri korudu, kendi tabiriyle yedirmedi. 
 
2. Deniz Feneri davasında sanık Zahid Akman, eldeki tüm belge, bilgi ve bulgulara rağmen, mahkemenin elinden alındı ve tekrar Kanal 7'nin başına getirildi.
 
3. 2008'de bir arsa satışından 1 milyon lira rüşvet aldığı belgesiyle ortaya çıkan Şaban Dişli, o gün göstermelik bir mizansenle AKP'deki görevinden istifa etti ama Dişli hala AKP'nin Sakarya Milletvekilliği'ne devam ediyor. 
 
 
4. Sakarya’nın Pamukova İlçesi’nde 22 Temmuz 2004 tarihinde 41 kişinin ölümü 89 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan Hızlandırılmış Tren kazası sonrasında açılan kamu davası, 7.5 yıllık zaman aşımının 22 Ocak’ta dolması nedeniyle bugün görülen duruşmada düşürüldü. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım istifa etmeyi kabul etmezken Tayyip Erdoğan, olayda kusuru bulunan hiçbir bürokrat hakkında işlem yapmadı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19863560.asp
 
5. 2012 yılında Zonguldak Çaycuma'da yıkılan ve 15 kişinin ölümüne neden 61 yıllık köprü için belediye başkanı Mithat Gülşen’ “Çökeceği aklıma gelmişti”, dedi. Ölen öldüğüyle kaldı, Gülşen hala belediye başkanlığına devam ediyor. 
 
 
Bunların hepsi belgeliydi, bazı mağdurların belgesi kendi hayatları oldu. Ancak Başbakan tüm bu haksızlıklara ve yolsuzluklara rağmen, hiçbir arkadaşının hesap vermesine izin vermedi. Bedel ödeyen bir tek mağdur halk oldu.

ANALİZ | SANSURSUZHABER.COM
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com