"Erdoğan için yolsuzluk komisyonu isteyeceğiz"

"Erdoğan için yolsuzluk komisyonu isteyeceğiz"
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programında Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu’nun CHP’deki değişim  ve cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak sorulara verdiği yanıtlar özetle şöyle;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk’te yayınlanan 5N1K programına konuk olarak Gazeteci Cüneyt Özdemir’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. ‘Yerel seçim sonuçlarından sonra istifa etmeyi düşündünüz mü?’ sorusuna Kılıçdaroğlu, “Hayır düşünmedim. Oyalarımızda bir düşüş olmadı” diye cevap verdi.

MYK REVİZYONU

CHP’nin CHP Merkez Yönetim Kurulu’ndaki (MYK) revizyon kararına ilişkin Kılıçdaroğlu, “Bir başarısızlık dersek doğru olmaz. Oyumuz da arttı. Parti içi yaptığımız toplantılarda böyle bir talep geldi. Görev değişikliği olacak. Dışarıdan gelen olmayacak” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçim sonuçlarında beklentilerinin yüksek olduğunu ancak bunun gerçekleşmediğini bu nedenle sonuçlara, sevinemediklerini söyledi.

AKP 2 MİLYONDAN FAZLA OY KAYBETTİ

“Aldığımız oy oranı önemli küçümsenmemeli” diye Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Bir devlet aygıtı ile mücadele ediyoruz. O nedenle bakıldığında, İstanbul’da da Türkiye genelinde de aldığımız sonuçlar iyi. Daha iyi olmasını isterdik. Bu kadar şaibeli bir iktidarın, kendi beklediğinin üstünde yer alması bizde de bir hayal kırıklığı yarattı. Kendisi, referans olarak yüzde 38′i gösteriyor. Ama yüzde 43 alıyor. AKP 2 milyondan fazla oy kaybetti. Önemli bir kayıp. Beklediğinin üstünde oy aldığı için kendisini başarılı olarak gösterdi.”

İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNMEDİM OYLARIMIZDA DÜŞÜŞ OLMADI

‘Yerel seçim sonuçlarından sonra istifa etmeyi düşündünüz mü?’ sorusuna Kılıçdaroğlu, “Hayır düşünmedim. Oyalarımızda bir düşüş olmadı” dedi.

BÜTÜN BUNLAR PARA İLE İLGİLİ ŞEYLER

Seçim sonuçlarında bütçe faktörünün önemli olduğunu belirten CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Bütün bunlar para ile ilgili şeyler. Bizim imkanlarımız ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin imkƒnlarını karşılaştırmak doğru değil. Devlet aygıtı ile mücadele ediyoruz” diye konuştu.

Seçim öncesi bir kurultay yapmak için il ve ilçelerde çalışma yapmak gerekiyor. Genel seçimlere CHP Kemal Kılıçdaroğlu ile girecek.

Mansur bey aslında kazandı. Ben onu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görüyorum. Mansur Bey Cumhurbaşkanı adayı olabilir ama önümüzdeki süreci göreceğiz.

Cumhurbaşkanı adaylarımız var ama bu adayların  açıklanması için belli bir zamana ihtiyacımız var.

ADAY DEĞİLİM

Siyasi partilerin başkanlarının o makama aday olmalarını çok şık bulmuyorum. Siyasal kimliği öne çıkmış bir kişinin olması bence doğru değil.

Şu anda MHP ile bir görüşmemiz yok ama görüşmeyeceğiz diye bir şey yok. Biz illa bizim adayımız seçilsin demiyoruz.

Kampanyayı adayın götürmesi lazım.

Meclis soruşturma komisyonu kuruldu. Dünya  kadar ses kayıtları var. Bakanların çocuklarının ses kayıtları var.

Önümüzdeki günlerde Erdoğan için de bir komisyon isteyeceğiz. Bir başbakan ben temizim diyorsa gidip aklanacak.

Eğer bir CHP’li bir yolsuzluk olayı içinde ise o kesinlikle dışarı bırakılır. Erdoğan için de komisyon kurulması lazım. Onun da hesabını vermesi lazım.

Kamuoyunun tepkisi üzerine 4 bakan istifa  etti.

Erdoğan’ın Baykal’ın kasedini izlediğini söylediniz. O görüntüler nerede?

Ben o görüntülere girmek istemem. (Başbakan Erdoğan’ın gizlice kaydedilmiş görüntülerini izliyorsunuz?) O görüntüler var. Bir bölümü internete düştü zaten. Yalanlıyor mu? Yalanlamıyor. Dava açamaz. Ahlak denen kavram insanın kendi vicdanı ile hesaplaşmasıdır. Sonra kalkacaksınız meydan meydan gezeceksiniz. Çalıyor ama iş yapıyor. Olmaz ahlaklı bir toplumda böyle bir kavram olmaz. (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com