Erdoğan: İhanete uğradık

Erdoğan: İhanete uğradık
Kanaltürk Televizyonu'nda ekranlara gelen 'Başbakanla Özel' programının canlı yayın konuğu olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
Konuşmasında teröre ağırlık veren Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan ara başlıklar şöyle:
 
İÇİMİZDEN İHANETE UĞRADIK
 
Biz AK Parti olarak parti kapatılmasına karşıyız. Kendi içimizden bazılarının ihanetiyle o maddeyi çıkaramadık. O zamanlar Meclis'i terk edenler bugün parti kapatılmasının mağduruyuz dediler. O zaman niye terk ettin. Suçu işleyen kimse o cezalandırılsın. 
 
ONLARLA SİYASET YAPMAM!
 
PKK'lı teröristlerle kucaklaşan BDP heyetini sert bir dille eleştiren Erdoğan 'Onlarla nasıl siyaset yaparım?' diye konuştu. 
 
Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 
 
Eski MİT Müsteşarımı adaya gönderen bir başbakanım, Oslo'ya gönderen bir başbakanım. İstihbaratı her zaman kullanırız. Her an kullanırız. 
 
KÜRT MESELESİ ARTIK KALMAMIŞTIR
 
Kürt meselesi diye artık bir mesele ben kabul etmiyorum. Türkiye'de artık Kürt meselesi kalmamıştır, bu iş aşılmıştır. Şu anda Türkiye'de bir terör, bir PKK ve siyasal Kürtçülük vardır. Diğer Kürt kardeşlerimi bunlardan tavzih ediyorum. Şu anda kimse Türkiye'de red, inkar politikaları uygulanıyor diyemez. Kimse asimilasyon politikaları uygulanıyor diyemez. Ben Kürt kardeşime 'kardeşim' diyorum. 
 
CHP'Lİ MİLLETVEKİLİ KAÇIRILDI MI?
 
Geçen CHP'li milletvekili arkadaşımızı kaçırdılar. Acaba burada bir kaçırma eylemi var mı? Samimi söylüyorum, bu iş kısa zamanda bitecek bir iştir. Nitekim öyle oldu. 6 saat yol yürümüş, dağa çıkarmışlar falan filan. Bunlar da doğrulanması gereken şeyler. Dikkat edin milletvekilinin kullandığı ifadeler enteresan, 'arkadaşlarımız' diyor, 'teröristler' diyemiyor, ifade bir kere temelinde sakat.  Biz kaçırma olayıyla ilgili kamuouyu araştırması yaptırdık. Kimse bu kaçırılma olayına inanmıyor. Halk böyle bir olaya inanmıyor. Böyle bir şey gerçekçi değil diyorlar.
 
BENİM ARKADAŞLARIM KAÇIRILIYOR
 
Benim ilçe başkanım kaçırılıyor, yaralanıyor. Hakkari'de merkez ilçe başkanım kaçırıldı. En son milletvekilimin kardeşini orada şehit ettiler. Bunlar medyanın gündemine oturmuyor, ama milletvekili kaçırılınca herkes günlerce gündemde tuttular. Şimde sormazlar mı, arkadaşımız siyaset yapıyorsa benim partimin il başkanı, ilçe başkanı, belediye başkanı da siyaset yapıyor. 
 
MECLİS BAŞKANIMIZ İYİ NİYETLİ AMA...
 
Ben Meclis Başkanımızın iyi niyetinden şüphem yok. Fakat Meclis Başkanım bugüne yaptığı şekilde bir uygulama yapmış olsaydı isabetli olurdu. Partilerin grup başkanlarıyla, biraraya gelmek suretiyle bu işi değerlendirseydi çok daha isabetli olurdu. 4. maddede Bir tarafta şu anda terör örgütünün halkı sokağa dökme olayına karşı hava çıkıyor. 5. maddede ise, kendisi hükümet sözcüsü iken Cemil Bey, 'Biz her zaman güvenlik güçlerine sorarız, ihtiyacınız var mı?' demiştir. 
 
ASKER NE İSTEDİYSE VERDİK
 
Bugüne kadar askerimiz, polisimiz bizden bir şey talep edecek biz vermeyeceğiz asla! Hepsi taleplerinin yerine gelmiştir. Üçüncü bir tespit var. 9. madde, şehitlerimizle alakalı. Şehitlerimizin ailelerine büyük destek verilmesi. 
 
ŞEHİT YAKINLARINA YARDIM
 
Bazıları zannediliyor ki, şehit yakınları terkediliyor. Sadece ölüm tazminatı 63 bin lira. Malul ve gazilere sakatlık tazminatı 126 bin lira. Emekli ikramiyesi ve maaş bağlanması en yüksek devlet memuru aylığı üzerinden 30 yıl hizmet yapmış gibi emekli ikramiyesi ödenir ve maaş bağlanır. Bu rakam yaklaşık 180-200 bin arası. İkramiye tutarı 102 bin 702. Aynı şekilde şehit olan polislere vakıf ve sandıklardan yapılan yardımlar var.
 
SANA ADRES SORACAK DEĞİLİM
 
Başbakan Erdoğan, hükümet olarak Güneydoğu için her türlü çabayı gösterdiğini terörü bitirmek için atılması gereken her adımı attıklarını, gidilmedik yer bırakmadıklarını belirtirken Kılıçdaroğlu'nun Uludere'ye birlikte giderim sözüne " ise "Sana adres soracak değilim" dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com