Erdoğan itiraf etti

Erdoğan itiraf etti
Cemaate 28 Şubat'ı hatırlatan Erdoğan; "Bazıları rahatı görünce farklı bir duruma büründüler." dedi.

İlim Yayma Vakfı'nın 40. yılı programında konuşan Başbakan Erdoğan cemaatin kendi dönemlerinde nasıl rahat hareket ettiğini itiraf etti. AKP'nin iktidara gelmesiyle daha rahat palazlanan cemaate rahatı görünce değiştiklerini söyledi.

Dersane tartışmasıyla başlayan ve Gülen'i bitirme raporlarıyla ayyuka çıkan AKP-Cemaat kavgasında Erdoğan'ın "28 Şubat bu ülkeye çok şeyler kaybettirdi. Temenni ederim ki bunu da anlarız. Bazıları rahatı görünce farklı bir duruma büründüler. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var." sözleri yeni bir boyut kazandırdı.

Erdoğan konuşmasında "Ben İmam Hatip mezunu olarak istediğim üniversiteye gidemedim. Çünkü bize yasaktı. Artık o döneme geldik. Ama bu iş onları rahatsız etti. Bunu da başardılar. Sabır sabır bir 28 Şubat oldu. O ara bu ülkeye çok şeyler kaybettirdi. Bunun farkında olanlar var olmayanlar var. Bir nesil katledildi. Bunu yapanlar bu vebalin altından kalkamaz. 28 Şubat bu ülkeye çok şeyler kaybettirdi. Temenni ederim ki bunu da anlarız. Bazıları rahatı görünce farklı bir duruma büründüler. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var." dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com