Erdoğan kendi "dikta"sını mı kuruyor?

Erdoğan kendi "dikta"sını mı kuruyor?
Tayyip Erdoğan neden Hakan Fidan için jet yasa çıkardı? Hakan Fidan'ı neden korumaya aldı? Bu haberle açıklanıyor...

SANSURSUZHABER.COM   MİT 'teki yeni yapılanma Başbakan Erdoğan'ın damadının ortağı olduğu Sabah'ın istihbarat müdürü tarafından twitter'da paylaşıldı. Başbakan Erdoğan'ın, Fidan'ı neden yangından mal kaçırır gibi kurtarmaya çalıştığı bu haberle cevap buluyor.

Öyle ki, AKP hükümeti tarafından kurulan kapalı devre sistem ve istihbaratla dikta anlayışına legallik kazandırılmaya çalışıldığı anlaşılıyor.

İşte Sabah'ın Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek tarafından "özelistihbarat" hesabıyla twitter'da paylaşılan iddialar...

-Güvenlik İstihbarat MÜSTEŞARLIĞI (G.İ.M) kuruluyor. Artik Jandarma ve Emniyet istihbaratı adli ve istihbari dinleme yapmayacak.

-Güvenlik istihbarat MÜSTEŞARLIĞI G.İ.M kurulunca, Jandarma ve Emniyet İstihbarat Daire Başkanlıkları kapatılacak.

-Jandarma ve Emniyet İstihbarat Daire Başkanlıkları kapatılıyor. Tüm teknik dinleme cihazlarının tamami MİT Müsteşarlığı'na devredilecek.

- İstihbarat artık tek elde toplanacak. Dış istihbarat MİT, iç İstihbarat G.İ.M olarak yapılandırılacak. G.İ.M'in üst çatısı ise MİT olacak.

- Yeni İstihbarat anlayışında MİT-CIA G.İ.M-FBI olacak. Tüm istihbarat tek elde toplanacak. MİT Müsteşarı Hakan Fidan tek yetkili olacak.

- Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı tüm arşivini ve teknik cihazlarini MİT Müsteşarlığı'na devredecek. Siyasi ve önleme istihbaratı yapmayacak.

-Yeni kurulacak Güvenlik İstihbaratı Müsteşarlığı, yeni istihbarat vizyonunda Türkiye'nin en zeki ve stratejik düşünen gençlerini alacakmış

-Yerel jandarma ve emniyet adli dinleme yapmayacak. Yerel polis G.İ.M'e dinleme için başvuracak. Dinlemeler direkt soruşturma savcısına gidecek.

- Artık, tüm istihbarat birimlerinin çalışmaları ve örtülü ödeneklerine MECLİS denetimi getiriliyor. Hesap veren istihbarat kurumları gelecek.

- Yerel polis ve jandarma sadece asayişten sorumlu olacak. CMK 250 ile ve katalog suçlarla alakalı tüm adli dinlemeleri merkezi G.İ.M yapacak.

- Güvenlik İstihbarat MÜSTEŞARLIĞI tüm Türkiye'nin suçu önleme ve adli istihbarat ihtiyacını giderecek şekilde yeni yapılanmaya gidecek.

- Güvenlik İstihbarat MÜSTEŞARLIĞI, dünyanın en gelişmiş teknik cihazlarıyla donatılacak. Türkiye'deki casusları bu ekip yakalayacak.

- MİT ve G.İ.M MÜSTEŞARLIĞI Meclis Başkanlığı'nda tüm partilerin milletvekillerinin icinde olduğu ortak komisyon tarafından denetlenecek.(SYE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com