Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu Fena Dalgaya Aldı!

Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu Fena Dalgaya Aldı!
Başbakan Erdoğan Ardahan'da toplu açılış töreninde konuştu..

Erdoğan 'kaynak benim' diyen CHP liderini 'ti'ye aldı. Kılıçdaroğlu'nun siyasete kaynak yaparak girdiğini iddia etti. Başbakan Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ekonomideki vaatlerini hiç bir işe yaramayan buluşlar için kullanılan 'Con Ahmed'in devri daim makinesi'ne benzetti.

ERDOĞAN KONUŞUYOR:

Ardahan'ın çocuklarına yapılan tüm bu yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Telekom ve Tedaş'ın hizmet binaları tamamlandı. Kura nehri taşkın koruma projesini burada açıyoruz. 27 kalem eserin hayırlı olmasını diliyorum.

ARDAHAN BÖLÜNMÜŞ YOL İLE TANIŞTI

27 Mayıs 1992 tarihinde 75. ili oldu. Ulusal medya, yerle medya tespitleri lütfen iyi yapalım. Sen burada Ardahanlı kardeşlerime sesleniyorum. 75 numaralı plaka vermenin ötesinde biz gelene kadar herhangi bir hizmet yapıldı mı? Şimdi birileri çıkıyor ve Ardahan'a yapılan hizmetleri örtmek istiyor. Bölünmüş yol diye biz gelene kadar Ardahan tanımadı. Biz geldik 31 km yol bölünmüş yol yaptık.

TREN YOLU MÜJDESİ

Bir müjde veriyorum bu Ardahan Çıldır demiryolu projesini hazırladık. Ardahan'ı BTC hattına bağlayarak Gürcistan ve Azerbaycan ile bağlantısını kuruyoruz. Her derslikte eğitim gören öğrenci sayısı 30'un altında. Öğretmen noktasında sorun var. Asaleten ataması yapıldıktan sonra yasalardaki boşluklardan yararlanıp kaçıyor. Ardahan'a 8 yılda 400 derslik yaptık. Ardahan'a üniversiteyi biz getirmedik mi?

TARIM VE HAYVANCILIK DESTEĞİ

Toplamda 1412 konut ile 300 tarım köy konutu inşa ediyoruz Ardahan'da. Belediye ve TOKİ çalışmalarını sürdürüyor. Söylentilere kimse kulak asmasın. Buralardaki daha sağlıklı konutlar üreteceğiz. Buradaki çiftçilere 132 trilyon lira tarımsal destek verdik. 2010 yılında 50 kat artışla 10 trilyon hayvancılık desteği verdik. 8 yılda toplamda 58 trilyon liraya ulaştı.

ARACILARDAN VURGUN

Kıymayı vatandaşımıza 30 TL'ye yediremeyiz. Bu meseğin içinden geliyorum bilirim. Çok ucuz fiyatlarla işi bağlayn aracılar asıl vurgunu vuruyor. Zorluktan dolayı elindeki hayvanı çıkarıyor. İnşallah Tarım Bakanlığı sizlerle direk irtibata geçip hayvanları alacağız ve merkezler kuracağız.

BUNLARIN İŞİ YALAN İFTİRA

Kura nehri ile ilgili iki alternatif var. Şunu unutmayın kardeşlerim. Biz hizmet üretiriz. Ama birileri de sadece dedikodu, yalan, iftira üretir. Yani oyunu bozmaya niyetliyse her türlü bahaneyi bulur. Bunların Ardahan'a kazandırdıkları eser yoktur. Geleceğe ilişkin hiçbir projeleri yoktur. Bunların işi yapmak olmadı bunlar ne zaman geldiyse bozmakla ilgilendiler. Ardahanlı kardeşimin güzel bir lafı vardır. Ağustos'ta suya girseler balta girmez buz olur. Bunların dönemlerinde 5 sente muhtaç hale geldi. Hizmet üreterle iftira atanı, ufku olanla bol keseden dağıtanı birbirinden ayırın.

CON AHMED'İN DEVRİ DAİM MAKİNESİ

Kendi ismini keramet izafe ederek 'kaynak benim' diyor. Hani kuyrukta beklerken birileri araya girince 'kaynak yaptı' derler ya. Bu beyefendi dışarıdan siyasete kaynak yaparak geldi. Genel başkan oldu şmidi hızını alamadı Türkiye'nin bütün ekonomik meselelerini kendi ismiyle maşallah kendince çözüyor. Anadoluda hiç bir işe yaramayan buluşlar için bir benzetme yapılır. Eskiler bilir. Con Ahmed'in devri daim manikesi derler. Bunların ekonomide buldukları kaynak da Con Ahmed'in devri daim makinesine benziyor. Biz bu yola çıkarken biz bir şey söyledik. kaynak Türkiye dedik, milletimiz dedik. Böyle yola çıktık.

27 MİLYAR DOLAR NİRE 80 MİLYAR DOLAR NİRE

TOKİ olarak 470 bin konut üretip 330 binini sahiplerine teslim ettik. Milletimize efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. IMF ile 3 yıldır işi kestik, 23 milyar dolardan 5.5 milyar dolar borca indirdik. Merkez Bankası döviz rezervi 23 milyar dolardan 80 milyar dolara yükseldi. Ah Ardahanlı kardeşim. 27 milyar dolar nire 80 milyar dolar nire.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com