Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Önerisi İçin Ne Diyecek?

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Önerisi İçin Ne Diyecek?
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan'a seçim önerisi.

Bütün hedeflerinin seçimlerde tek başına iktidat olmak olduğunu kaydeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin yüzde 50 oy hedefinin hatırlatılması üzerine,Başbakan Erdoğan'ı işaret ederek "Söylesin... 'Yüzde 50'nin altına inersen istifa ederim' diye söylesin bakalım" şeklinde çağrıda bulundu.

Bir televizyon programında soruları yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Haziran'daki seçimler için yüzde 40'lık hedef koyduklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, "yüzde 40'ın altı başarısızlık mıdır? şeklindeki soruya, şöyle cevap verdi: "Eğer ulaşamazsak tabi, keşke bir şekilde yakalayabilseydim. Demekki o zaman kendimizi tekrar sorgulayacağız. Ben yüzde 40'lık başarıyı neden yakalayamadım. Kendimizde bir sorun vardır o zaman. Ya kendimizi yenileyeceğiz, ya oturup yeniden düşüneceğiz, ya oturup politikamızı yeniden belirleyeceğiz, bir şekliyle kendimizi sorgulayacağız."

Kılıçdaroğlu, "Lider kalarak mı bunu yapacaksınız?" sorusuna ise "Ona örgüt karar verir. Biz koltuklara saplanıp kalan insanlar değiliz. Örgütler otururlar karar verirler, biz de ona saygı duyarız. Sıradan bir CHP'li ve Genel Başkan bir CHP'li, hepimiz eşit mücadeleyi yapacağız, çalışacağız."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com