Erdoğan konuştu, İsrail borsası çöktü!

Erdoğan konuştu, İsrail borsası çöktü!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail'e yönelik sözlerinin ardından Tel Aviv borsasında çöküş yaşandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "İsrail her zaman şımarık oğlan rolünü oynadı. Bu süreci çok daha farklı yaptırımlarla takip edeceğiz" açıklamasının ardından İsrail borsasında sert düşüşler yaşandı.

'ASKIYA ALDIK' SÖZÜ SAVUNMAYA YÖNELİK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün İsrail'e uygulanacak yaptırımlarla ilgili sözlerine, Başbakanlık'tan açıklık getirildi.

Erdoğan'ın sözlerinin İsrail'e ekonomik yaptırım da uygulanacağı anlamına gelip gelmediğine yönelik oluşan kafa karışıklığına, Başbakanlık tarafından yapılan ek açıklamayla nokta koyuldu.

Yapılan açıklamaya göre İsrail'e yönelik ticari yaptırım sadece silah anlaşmalarını kapsıyor. Bunun dışında İsrail'e topyekün bir ekonomik yaptırım uygulanması planlanmıyor. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da yaptığı açıklamada İsrail'e ekonomik yaptırımın sözkonusu olmadığını söylemişti.

Dün ise İsrail Merkez Bankası Başkanı Fischer, Türkiye ile ekonomik faaliyetlerin durmasının İsrail'e büyük bir darbe vuracağını açıklamıştı.

TEL AVİV BORSASI ÇÖKTÜ

Bu arada askeri anlaşmaların askıya alındığının tekrar teyidiyle birlikte İsrail borsasında dramatik bir seans yaşanıyor. Bugün yüzde 3 düşen Tel Aviv Borsası'nın iki günlük değer kaybı yüzde 9'a yaklaştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com