Erdoğan krizi dünyayı sardı

Erdoğan krizi dünyayı sardı
Erdoğan'ın faşizm siyonizm kıyası dünyada kriz yarattı

Viyana’da “Tıpkı siyonizm gibi, tıpkı antisemitizm gibi, tıpkı faşizm gibi, İslamofobinin de bir insanlık suçu olarak görülmesi kaçınılmaz hal almıştır” diyen Erdoğan’a BM, İsrail ve ABD’den eleştiri geldi.

İSRAİL: BU SÖYLEMİ REDDEDİYORUZ

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Erdoğan’ı kınayıp “Bu karanlık ve yalan ifade, dünyadan geçtiğini düşündüğümüz bir düşüncedir” dedi.

ABD: ERDOĞAN SON DERECE AĞIR KONUŞTU
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında John Kerry Erdoğan'ın sözlerini şu şekilde değerlendirdi:

"Bu sözlerle aynı fikirde değiliz, bu fikre karşı çıkıyoruz. Farklı bakış açılarımız var. Ben bu konuyla ilgili olarak 2 yıldır çalışıyorum. Elbette bu açıklamanın ardından bu biraz daha karmaşıklaşacaktır. Ben bu konuyu açık açık dile getirdim. Başbakan'a da bunları söyleyeceğim. Yapılan açıklamalar bizim neye inandığımızı gösteriyor."

BM: YARALAYICI VE BÖLÜCÜ SÖZLER

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un “Genel Sekreter sorumlu liderlik teması altında yapılan bir toplantıda yaralayıcı ve bölücü sözlerin söylenmiş olmasının talihsizlik olduğuna inanmaktadır” açıklamasını yaptı.

Erdoğan ‘Tıpkı antisemitizm gibi, tıpkı faşizm gibi İslamofobiyanın da bir insanlık suçu olarak görülmesi kaçınılmaz hal almıştır’ demişti.
Siyonizm, siyasi literatürde yahudi milliyetçiliği olarak tanımlanıyor.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com