"Erdoğan liderlik ömrünü tamamladı"

"Erdoğan liderlik ömrünü tamamladı"
Hakan Fidan olayında asıl hedef Erdoğan!

MİT-İsrail olaylarına AB'li diplomatlardan farklı yorumlar geldi. Yaşanan istihbarat kavgasında asıl hedefin Fİdan değil Erdoğan olduğu ve Erdoğan'ın liderlik ömrünü tamamladığı söyleniyor.

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre AB'li diplomatlar son yaşanan MİT krizinde Erdoğan'ın gözden çıkarıldığı yorumunu yapıyor. MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın 10 İsrail ajanının adını İran'a verdiği iddialarıyla başlayan gerginlikte asıl hedefin Erdoğan ve onun politikaları olduğu iddia ediliyor.

AB (Avrupa Birliği)'nin etkin üyelerinden olan bir ülkenin Ankara Büyükelçisi ise “Burada hedef Erdoğan ya da Fidan değil, İran” dedi. Büyükelçi olayla ilgili yaptığı değerlendirmese; “Bu kavganın ardında İran-ABD yakınlaşması var. İsrail bunu istemiyor. Burada asıl hedef İran. ABD, Ruhani’nin ne yapacağından emin değil, ama İsrail, ABD’nin Ruhani’yle yakınlaşmasına karşı. ABD ise Ruhani’ye bir şans tanımak istiyor.” iddiasında bulundu.

'ERDOĞAN GÖZDEN ÇIKARTILDI'

Başka bir AB'li diplomat ise tüm bu olayların asıl sebebinin Erdoğan'ın politikaları olduğu yorumununda bulunuyor. Tayyip Erdoğan'ın liderlik ömrünü artık tamamladığını düşünen diplomat 'Erdoğan gözden çıkartıldı' diyor. Erdoğan'ın Avrupa tarafından düşüşte olan bir lider olarak görüldüğünü anlatan diplomat “Kuşkusuz Erdoğan’ın izlediği politika ABD’den de İsrail’den de destek bulmuyor. Bu haberlerin hedefi bence Erdoğan’ın izlediği politika, Erdoğan’ın yöntemleri” ifadelerini kullandı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com