Erdoğan Liemerman'a Fena Çaktı!

Erdoğan Liemerman'a Fena Çaktı!
Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Lieberman'ın İsraililerin başına bela olduğunu belirterek “İsrailliler ondan bir an önce kurtulmalı. Mevcut yönetim İsrail'e gelmiş geçmiş en talihsiz yönetim” dedi.

Başbakan Erdoğan, Türkiye'ye 'küstah' diyen İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın asıl küstahlığı kendisinin yaptığı belirterek “İsraillilerin başına beladır. İsrailliler ondan kurtulmalıdır” dedi. Erdoğan, Katar ziyareti sırasında El Cezire televizyonuna verdiği röportajda Mavi Marmara katliamıyla kopma noktasına gelen İsrail-Türkiye ilişkileriyle ilgili bir soruya, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun politikasında değişikliğe gitmemesi durumunda kendilerinden de bir politika değişikliği beklenmemesi gerektiği cevabını verdi. Erdoğan, “İsrail'in mevcut yönetimi bana göre herhalde İsrail'in gelmiş geçmiş en talihsiz yönetimidir” dedi.

BU DURUMDA YALNIZ KALAN İSRAİL OLUR 

Erdoğan, Tel Aviv'in böyle devam etmesi durumunda Türkiye'nin İsrail'le masaya oturmasının ve önceki anlaşmaları yenilemesinin söz konusu olmayacağını söyledi ve “Kaybeden, bölgede yalnız kalacak olan İsrail olur” mesajını verdi. İsrail'den Mavi Marmara katliamından dolayı özür dilemesi ve saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine tazminat ödemesini talep ettiklerini hatırlatan Erdoğan, “Bu şartlara olumlu cevap verirlerse durumu değerlendiririz” dedi. İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın, Türkiye'nin bu taleplerini 'küstahlık' olarak değerlendirdiğini hatırlatılması üzerine Erdoğan, “Önce aynaya baksın, kendisi küstahlığın daniskasını yapan birisidir. İsrail'in, İsraillilerin başına beladır. İsrailliler ondan kurtulmalıdır. Bu bizim görevimiz değildir” şeklinde konuştu.

Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, dün akşam, telefonla aradığı Başbakan Erdoğan'a Türkiye'ye geçen hatfa sonu yaptığı ziyaretteki konukseverliği nedeniyle teşekkür etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com