Erdoğan Makedonya'da da 3 çocuk dedi

Erdoğan Makedonya'da da 3 çocuk dedi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Makedonya'da ekonominin düzelmesi için 3 çocuk çağrısında bulundu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Makedonya'da Vrapçiştelilere seslendi. Erdoğan nüfus artışı için Makedonya'ya de öneride bulundu. Birlik ve beraberlik mesajları da veren Erdoğan zorda olana her zaman el uzatılacağını vurguladı.

Makedonya'da yaptığı temaslarda sorunların çözümü için neler yapılması gerektiğine ilişkin muhataplarıyla görüş alışverişinde bulunduğunu dile getiren Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: ''Sorunlarınıza eğilmek bizim olmazsa olmazımızdır. Çünkü şunu unutmayın derdiniz derdimizdir, sevinciniz sevincimizdir. Onun için de 74 milyon nüfusuyla dünya ekonomileri içinde 17. ekonomi olan Türkiye, sizi hiçbir zaman yalnız koymayacaktır. Yıllar yılı ne yazık ki Türkiye'nin gündemi belirlenildi. Türkiye ile ilgili senaryolar yazılırdı. O devir artık geride kaldı. Dünyanın her yerine uzanacağız. Nerede dertli varsa Türkiye oraya da gidecektir. Az veya çok, ama gidecektir. Çünkü veren el, alan elden hayırlıdır.''

EN AZ 3 ÇOCUK

Başbakan Erdoğan, ''Benim Türkiye'den size gönderdiğim haberi biliyorsunuz değil mi? Ne diyoruz, 3 çocuk... Ama 3 standart değil, en az 3. Sizlere özellikle söylüyorum en az 3 tane'' diye konuştu. Ataların 3, 5, 7 çocuk yaptığını dile getiren Erdoğan, ''Ekonominin en büyük kaynağı insandır. İnsan yoksa hiçbir şey yoktur. İnsan varsa tüketim var, üretim var. İnsan varsa emek var, istihdam var, sermaye var. Öyleyse dinamik nüfus, bakın şimdi Batı yaşlanıyor. Ve bu şekilde büyümeye devam edeceğiz inşallah...'' dedi.

"TÜRK'Ü TÜRK, KÜRT'Ü KÜRT OLDUĞU İÇİN SEVMİYORUM..."

"Ben Türk'ü Türk olduğu için sevmiyorum. Arnavut'u Arnavut olduğu için sevmiyorum. Arap'ı Arap olduğu için sevmiyorum. Kürt'ü Kürt olduğu için sevmiyorum. Gürcü'yü Gürcü olduğu için sevmiyorum." sözlerini sarfeden Erdoğan, "Yaradılanı yaradandan ötürü seviyorum." diyerek birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

"BAŞBAKAN NİYETİNE DEĞİL ER KİŞİ NİYETİNE"

Başbakan konuşmasının devamında da kendisni dinleyenlere hayat dersi gibi bir mesaj verdi: Hepimiz er veya geç ölmeyecek miyiz? Herhalde aranızda en büyük mezara ben girerim. Bir de 1.85 boyum var, herhalde bize 2 metreküp mezar düşer. Ondan sonra hoca efendi, 'Cumhurbaşkanı niyetine' demeyecek, 'Başbakan niyetine'' de demeyecek, 'trilyarder niyetine' de demeyecek, 'er kişi niyetine', 'hatun kişi niyetine' diyecek. Ondan sonra bizi indirecekler mezara. Bir daha uğrayan var mı, bayramdan bayrama... Ne paran kar eder, ne makam kar eder. Eğer varsa bu dünyada yaptığın hayırlar seninle o gider...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com