Erdoğan mangalda kül bırakmıyor

Erdoğan mangalda kül bırakmıyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Toplu Sözleşme Görüşmeleri Kapsamında Memur Sendikaları ile Hükümet Arasındaki Müzakereler” hakkında açıklama yaptı.

İktidar yandaşlarının küpünü ve heybesini devletin hazinesine bağladıkları yolsuzluk nakil hatlarıyla doldururken, alay eder gibi toplu görüşmelerde memurlara yoğurt ve süt yardımı önerildiğini belirten Bahçeli, "Anlaşıldığı kadarıyla AKP zihniyeti partizan sütçüleri ve yoğurtçuları palazlandırmak konusunda memurlarımızı üs olarak kullanmayı pervasızca kafasına koymuştur" dedi.

Hükümet tarafından ileri sürülen ekonomideki başarı ve zenginleşme hikâyelerinin temelsiz, asılsız ve ham hayalden ibaret olduğunu iyice su üstüne çıkardığını savunan Bahçeli, bilhassa yetkili memur sendikaları ile hükümet arasında yürüyen toplu sözleşme sürecinin, ekonomi politikalarındaki acizliği ve hafifliği açıkça gözler önüne serdiğini iddia etti. Devlet Bahçeli, “Yükselen faiz, tırmanan enflasyon, büyüyen dış ticaret açığı ve bu çerçevede fren tutmayan cari açık, artan borç miktarı, düşmeyen işsizlik ve inişli çıkışlı bir görüntü çizen üretimdeki tablo Türkiye ekonomisinin yumuşak karnı olarak fazlasıyla dikkat çekmiştir” dedi.

MEMURUN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI

Devlet Bahçeli, hükümetin memurlara karşı sergilediği vicdansızlık ve haksızlığın ekonominin sunulduğu ve iddia edildiği gelişme kulvarında olmadığını bir kez daha kanıtladığını anlattı. İktidar tarafından memurlara yönelik cimri ve ciddiyetsiz zam önerilerinin ekonomideki çapı genişleyen gediklerin, üzeri örtülemeyen başarısızlıkların ve büyüyen kara deliklerin itirafından başka bir anlama da gelmediğini iddia eden Bahçeli, “AKP hükümetinin Türkiye ekonomisindeki istikrar ve kalkınma sözleri, çalışanlara ve alın teriyle geçimini sağlayan milyonlara gelince boyası dökülmüş ve yetersizlikler ayan beyan ortaya çıkmıştır” dedi. Bahçeli şöyle devam etti:

“Bu kapsamda memur ve emeklilere yönelik olarak 2012 yılı için önerilen ‘yüzde 3+3’ zam teklifiyle, 2013 yılı için gündeme getirilen ‘yüzde 2+3’ zam düşüncesi her şeye rağmen insafsızlık ve izansızlık örneği olmuştur. Üstelik memurlara ödenmesi gereken bu yılın ilk yarısındaki zamlı maaş hala verilmemiş ve bu konuda affedilemez bir kayıtsızlık gösterilmiştir. İktidar gücüyle sindirilen, tayin ve yer değiştirme tehditleriyle bunaltılan, işe yaramaz ve vasıfsız diyerek hakir görülen, hatta yan gelip yatmakla itham edilen memurların dayanacak gücü, katlanacak mecali artık kalmamıştır. İşine gelince her şeye para bulan, milli kaynakları fütursuzca çarçur eden ve israfın dibine batan AKP zihniyetinin, sıra memur ve emeklilere gelince ipe un sermesi asla kabul edilemeyecek bir sinsilik ve kötü niyetliliktir.”

AKP MEMURLARI ÜS OLARAK KULLANIYOR

Bir yılda doğalgaza yüzde 33, elektriğe yüzde 22, benzine yüzde 23, mazota yüzde 24’lük zamların çalışanların maaşlarını erittiğini ve bilhassa gıda ve barınma harcamalarındaki ısrarlı artışların hayatı zindana çevirdiğini kaydeden Bahçeli, “Başbakan Erdoğan’ın talep edilen maaş artışlarının gerçekleşmesi karşında ülkemizin Yunanistan ve İspanya’ya dönebileceğini ifade etmesi en başta her bir memur ve emekliye hakaret ve haksızlıkla eşdeğer anlama gelecektir” dedi. Bahçeli şöyle devam etti:

“Yandaşlar küpünü ve heybesini devletin hazinesine bağladıkları yolsuzluk nakil hatlarıyla doldururken, alay eder gibi bazı kamu görevlilerine yoğurt ve süt yardımı yapılma teklifi ise Başbakan’ın basiretsiz ve yetersiz devlet yönetimi hakkında herkese bir fikir vermiştir. Anlaşıldığı kadarıyla AKP zihniyeti partizan sütçüleri ve yoğurtçuları palazlandırmak konusunda memurlarımızı üs olarak kullanmayı pervasızca kafasına koymuştur. Hükümet şayet ekonomik büyümeden, ilerlemeden ve dünyanın 17’nci büyük ekonomisi olmaktan samimiyetle bahsediyorsa toplu görüşme masalarında hak sahiplerinin taleplerini karşılamalı ve doğal olarak maaşıyla geçinen milyonları rahatlatmalıdır.”

ERDOĞAN MANGALDA KÜL BIRAKMIYOR

MHP Lideri Devlet Bahçeli yeri gelince “Alan değil veren el olduk” diyerek mangalda kül bırakmayan Başbakan Erdoğan’ın; tahammül sınırını çoktan aşan hayat pahalılığı karşısında memurların ve emeklilerin feryatlarını işitmek durumunda olduğunu bildirdi. Bahçeli, “Libya muhaliflerine yüz milyonlarca doları bir çırpıda veren, Suriye muhaliflerini besleyen, küresel projelere milletimizden topladığı vergileri hoyratça peşkeş çeken AKP hükümetinin, toplu görüşmelerle çocuklarının nafakasını ve geleceklerinin güvencesini teminat altına almaya çalışan kamu çalışanlarına gözünü ve vicdanını kapatmaması en temel insanlık borcudur” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hükümetin ayak sürümesiyle devam eden toplu görüşmelerde, memurların yüzde 11.14 seviyesine ulaşan enflasyona ezdirilmeyerek, refahlarını artıracak makul ve meşru zam oranı üzerinde bir an önce mutabakat sağlanmasını beklediklerini bildirdi.

Devlet Bahçeli, diyalog, işbirliği ve anlayış kapılarını açık tutarak memurların dile getirdikleri sosyal ve ekonomik nitelikli isteklerin karşılanmasının, AKP’nin ihmal edemeyeceği görevleri arasında bulunmadığını da savundu. Bahçeli, “Bilinmelidir ki, çalışanını mutlu edemeyen, siyasi baskı ve kuşatma altında tutan bir iktidarın ayakta kalma, var olma ve gücünü koruma şansı asla bulunmayacaktır. Bu gerçekler ışığında partimiz Başbakan ve hükümetini inadından vazgeçerek memur ve emeklilerin sesini duymaya; bununla birlikte insafa, adalete ve hakka riayet etmeye davet etmektedir” dedi.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com