Erdoğan, Meçhul Asker Anıtı ve Türk Şehitliğini ziyaret etti

Erdoğan, Meçhul Asker Anıtı ve Türk Şehitliğini ziyaret etti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'daki temaslarının ikinci gününde, Kahire'deki Meçhul Asker Anıtı ile Türk Şehitliği'ni ziyaret etti.

Ziyaretlerin ilk adresi Meçhul Asker Anıtı oldu. Erdoğan ve beraberindeki heyet, burada askeri törenle karşılandı. Tören mangasını denetleyen Erdoğan, Mısır'ın ikinci Cumhurbaşkanı Enver Sedat'ın mezarının da bulunduğu Meçhul Asker Anıtı'nda saygı duruşunda

bulundu. Anıt ziyaretinin ardından Mısır'daki Türk Şehitliği'ni ziyaret eden Erdoğan burada şehitlik defterini imzaladı. Erdoğan, Türk Şehitliği'ndeki törende, şehitlerin aziz hatırası önünde saygıyla eğildiklerini belirterek, Hicaz'dan Filistin'e kadar vatan savunması yapan şehitler sayesinde Türkiye'nin bugünlere geldiğini ifade etti.

Erdoğan, El Ezher Şeyhi Ahmet el Tayyib ve Mısır Müftüsü Dr. Ali Cuma, Yüksek Askeri Konsey Başkanı ve Savunma Bakanı Mareşal Muhamed Hüseyin Tantawi ve Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil El Arabi ile başbaşa görüştü.

ERDOĞAN VE TÜRK HEYETİ EL EZHER ŞEYHİ TAYYİP VE MISIR MÜFTÜSÜ CUMA İLE GÖRÜŞTÜ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ziyaretlerin ardından El Ezher Şeyhi Ahmed El Tayyip ve Mısır Müftüsü Ali Cuma ile görüştü. Tayyip'in makamında gerçekleşen ve bir saatten fazla uzun süren görüşmeye, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez katıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com