Erdoğan: "Muhalefete Eyvallah Etmeyeceğiz"

Erdoğan: "Muhalefete Eyvallah Etmeyeceğiz"
Muhalefete yüklenen Başbakan Erdoğan, eyvallah etmeyeceklerini ancak terbiye çizgisinden sapmayacaklarını söyledi.

Muhalefetin söylemlerine 'eyvallah' etmeyeceklerini kaydeden Başbakan Erdoğan hemen ekledi: "Ancak aldığımız terbiye onlara aynı dille cevap vermeye müsaade etmez"

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu açılış töreninde konuşan Başbakan Erdoğan muhalefete yüklenmekten geri durmadı. Erdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada kendileri ile muhalefetin farkını şöyle ortaya koydu:

Bizim dilimizde Marmaray, demiryolu, ulaşım projeleri, doğuyu batıyı, kuzeyle güneyi buluşturmak, adelet, barış, bölgesel ve küresel politikalar var. Ankara'daki bazı politikacıların dilinde nelerin olduğunu görüyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanına düzeysiz şekilde hitap eden son derece nezaketsiz bir üslup kullanan politikacı profili Türkiye adına Türk siyaseti adına bir yüz karasıdır. Bu üslup Ziya Paşa'nın dediği gibi 'rütbe-i aklın' yani fikir düzeyinin edeb düzeyinin nerede olduğunu gösteriyor. Hiç kimsenin politikanın seviyesini, siyaset düzeyinin yerlere düşürmeye hakkı olamaz. Belli ki içine düştüğü siyasi tıkanıklık kendisini böyle bir hırçınlığa ve nezaketsizleğe sevkediyor.

ONLARA EYVALLAH DEMEYİZ AMA...

Biz bu üsluba eyvallah etmeyiz. Ama aldığımız terbiye aldığımız terbiye onlara aynı dille cevap vermeye müsaade etmez. Biz köprüler inşa etme heyecanı içerisindeyiz onlar deli dumrul olmak peşinde"

HİÇ KİMSENİN BURNU KANAMASIN

Erdoğan konuşmasını şu temenniyle bitirdi: "Allahımdan temennim şudur, bu yatırım esnasında hiç kimsenin burnu kanamasın. Sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde bu projemizi milletimize kazandıralım. İstanbul-İzmir otoyolu ve İzmit köprüsünün başta İstanbul ve İzmir olmak üzere sınırları üzerinden geçeceği tüm şehirlerimize, ülkeme milletime hayırlar getirmesini Allah'tan temenni ediyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com