Erdoğan neden "ses kaydı gerçekse istifa ederim" diyemedi

Erdoğan neden "ses kaydı gerçekse istifa ederim" diyemedi
CHP milletvekili Prof.Dr. Süheyl Batum, Facebook sayfasında "Uzun Adammış" başlığıyla yayınlanan yazısında son dönemde Başbakan Erdoğan ile ilgili yayınlanan ses kayıtları ve dinlemelere değindi.

CHP Eskişehir milletvekili, Anayasa Profesörü Süheyl Batum, "RTE'nin son marifetlerini görüyorsunuz. Artık her türlü ölçüyü kaçırdı. Eskiden yandaşlarına, Kralın soytarılarına yaptırdığı işleri, hiç kimseye güvenemediği için doğrudan kendisi üstlenmeye başladı. Esiyor, gürlüyor, hakaretler yağdırıyor" dedi.

CHP milletvekili Prof.Dr. Süheyl Batum, Facebook sayfasında "Uzun Adammış" başlığıyla yayınlanan yazısında son dönemde Başbakan Erdoğan ile ilgili yayınlanan ses kayıtları ve dinlemelere değindi. Süheyl Batum ayrıca Sezen Aksu'nun "Başbakanımızın açılım projesini desteklemeyenler, iki cihanda lekelidir" sözünü hatırlatarak Aksu'yu eleştirdi.

İŞTE CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ, ANAYASA PROFESÖRÜ SÜHEYL BATUM'UN O YAZISI:


"RTE'nin son marifetlerini görüyorsunuz. Artık her türlü ölçüyü kaçırdı. Eskiden yandaşlarına, Kralın soytarılarına yaptırdığı işleri, hiç kimseye güvenemediği için doğrudan kendisi üstlenmeye başladı. Esiyor, gürlüyor, hakaretler yağdırıyor.

Yeni bir telefon konuşması ve bir rezillik daha çıktığında da, daha fazla sözüm ona bağırmaya çalışıyor.

Görseniz çok masum. Pir-u pak. Zannedersiniz ki şöyle diyecek; "alın bu kasetleri ister ABD' de, ister başka bir ülkede, istediğiniz kuruma götürün, eğer tek konuşma bile benim konuşmam ise, ben istifa ederim, eğer tek tape doğru ise, ben rezilliği kabul ederim. Yok eğer doğru değil ise, sizler yalancısınız".

Ancak bunu demeye cesareti olanlar bu kadar bağırır diye düşünüyorsunuz. Ama nerede ! Nerede o cesaret?

Varsa yoksa, "beni dinlemişler, dinlemeye cesaret etmişler" ya da "ama CHP de cami yıkmıştı, camileri ahır yapmıştı". Söyleyebildiği o kadar.

İçlerinden birine de (Burhan Kuzu) şöyle dedirtiyorlar; "varsın konuşmalar doğru olsun, kimse inanmaz ki". Ama yukarıda Allah var, ağzından şu cümle çıkıyor; "oğlumun boğazından HELAL lokma geçmedi". Dedim ya yukarıda Allah var.

Diktatör müsveddeleri, hele son günlerinde ne yaparlarsa, ne yapmışlarsa, aynılarını yapıyor.

Tabii yalakalar ne kılıf uydurmaya çalışırlarsa çalışsınlar, nasıl tevil etmeye çalışırlarsa çalışsınlar, gercek ortada. Berkin Elvan icin terörist dediği gibi, Elvan'ın annesini de oraya toplanan ve "bizler Tayyip'in gözünün kıllarıyız" diyenlere yuhalatıyor.

Buna bir de "Uzun Adam" diyorlarmış. KESİNLİKLE YANLIŞ.

Uzun Adam olmak icin önce ADAM olmak gerekiyor. Ama bir tek o yetmez. Bir de UZUN olmak gerekiyor. Bu ikisi birden olmazsa Uzun Adam olmaz.

Sakın yanlış anlamayın, RTE'nin boyu uzun olmadığı icin söylüyorum bunu tabii ki.

******

Dedim ya eskiden RTE'nin bir çok yandaşı vardı, bazı şeyleri onun yerine, onlar söylerlerdi. Sanatçılar, liberal(!) aydınlar(!), tarafsız(!) gazeteciler, anchormanlar.

Bugün bir bölümü artık RTE'yi bıraktılar. Artık Fethullah Gülen darılınca, onlar da darılmış oldukları için mi, yoksa bir dönem çok saf ve naif olduklarından mı, onu bilemem. Ama döndüler.

Örneğin Yılmaz Özdil'in, Sezen Aksu ile ilgili Firuze yazısını da okuduk.

Hatırlarsınız 2010' da ben de ona tepki göstermiştim, "Sazan Aksu" demiştim. Neden mi?

Çünkü Sezen Aksu, "Başbakanımızın açılım projesini desteklemeyenler, iki cihanda lekelidir" demişti.

Ben de, bu inanılmaz sözü kullandığı için, ona, aynen şunu söylemiştim; "iki cihanda lekeliler" benzetmesini ya Başbakan' a yaranmak icin yapmıştır, - ki bir sanatçıdan ben bunu beklemem - ya da Başbakan'ın sözlerine hiç düşünmeden, hiç aklının süzgecinden geçirmeden inanmıştır. Bu durumda da ona Sezen değil Sazan Aksu denir".

Tabii ben Sayın Özdil kadar tanımıyorum, Fethullahçı olup olmadığını ya da o dönemde RTE'ye yaranmak icin, onunla iyi geçinmek icin yapıp yapmadığını bilemezdim, söyleyemezdim. Geriye ikinci olasılık kalıyordu. O da saflığından, körü körüne inandığından dolayı yapmasıydı. Bu nedenle "bu durumda ona Sazan Aksu denir" dedim.

Bugün haklı çıkmış olmam önemli değil. Ama esas önemli olan, Sezen Aksu'nun, RTE'ye destek icin, toplumun ciddi bir bölümüne "iki cihanda lekeliler" demiş olmasından dolayı bir özür dilememiş olması, yarım ağızla bile olsun, pişman olduğunu bu güne kadar bir kez bile ifade etmemiş olması..." (SBK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com